Ingredience na fit rýžový nákyp

Základ na nákyp

 • 400 g rýže (ideálně kulatozrnné)
 • 1 litr nízkotučného mléka
 • 750 g nízkotučného tvarohu
 • 4 vejce (200 g)
 • 200 g švestek vypeckovaných (příp. blumy, jablka, meruňky, broskve, třešně)
 • 1 lžička skořice (3 g)
 • sladidlo bez kalorií
 • kokosový olej na vymazání formy (2 g)

Na dozbobení a dochucení

Zdravý rýžový nákyp se švestkami - recept Bajola

Postup receptu

 1. Rýži pomalu uvařte v mléce na kaši. Trvá to cca 15 – 25 minut, záleží na typu rýže. Mléko musí být kompletně vsáknuté a rýže musí být měkká, takže ji ochutnejte. Pokud je tvrdkavá, přilijte trochu více mléka a ještě povařte do změknutí.
 2. Rozehřejte troubu na 200 °C.
 3. Mezitím umyjte ovoce, vypeckujte, nakrájejte na menší části a přidejte lžičku skořice.
 4. Oddělte žloutky od bílků a z bílků se špetkou soli ušlehejte sníh pomocí ručního mixéru.
 5. Smíchejte žloutky, tvaroh a sladidlo (množství dle chuti, já jsem dala 2 odměrečky sukralózy) a vmichejte do rýže. Pokud neosladíte dostatečně, nevadí, dosladíte si to pak na talíři.
 6. Polovinu směsi dejte do silikonové formy o průměru 23 cm vymazané kokosovým olejem pomocí silikonové mašlovačky, pak položte nakrájené ovoce, přidejte zbylou část směsi a nahoru dejte sníh z bílků.
 7. Pečte 20 minut na 200 °C. Poté snižte teplotu na 180 °C a pečte dalších 10 – 20 minut, dokud nebude sníh mít zlatavě nahnědlou barvu.
 8. Díky kulaté formě vypadá rýžový nákyp po upečení jako dort a i tak ho můžete servírovat, ale chutově lepší je, když si ho rozmrvíte na talíři, posypete skořicí, lněným semínkem a práškovým erythritolem, který jsem nedávno objevila a je na posypávání super. Případně můžete polít čekankovým sirupem nebo sirupem bez kalorií a pokud nejste v redukci, tak klidně i troškou kokosového oleje nebo másla.
 9. Nutriční hodnoty jsou uvedené pouze na nákyp se švestkami bez ozdob a posypání.
 10. Celý nákyp má cca 2 555 g, jedna porce 320 g.

Fit rýžový nákyp se švestkami, jablky či meruňkami - recept BajolaFoto postup receptu na fitness rýžový nákyp se švestkamiRýžový nákyp se švestkami, jablky či meruňkami - recept Bajola

Související produkty

VELKÁ SOUTĚŽ - uvař tento recept a vyhraj!

Uvař libovolný recept podle mého webu, pochlub se s ním na sociálních sítích a vyhraj každý měsíc poukázku na nákup u MyProtein a jednu z 25 fit knih v hodnotě 8 000 Kč. Více o soutěži