Ingredience na zdravou pizzu Hawai

Těsto na pizzu

Kečupový základ na pizzu

Ostatní

 • 7 středně velkých rajčat (350 g)
 • 350 g mozarella light, příp. Eidam do 30 %
 • 200 g vysokoprocentní kuřecí nebo krůtí šunka (Pikok Pure Lidl)
 • 350 g ananasu čerstvého nebo konzervovaného bez cukru
 • sůl
Pizza Hawai - zdravá fit - recept Bajola

Postup receptu

 1. Pokud použijete čerstvý ananas, odstraňte slupku a nakrájejte ho na kostičky. Pokud nevíte, jak na to, koukněte na tento video návod
 2. Všechny suroviny na těsto smíchejte a dobře propracujte. Pro rychlejší vyhnětení těsta doporučuji použít kuchyňského robota s hnětací vidlicí. Těsto rozdělte na 4 části, zabalte do potravinové fólie a nechejte odležet v lednici. Stačí půl hodina, ale nejideálnější je přes noc, pizza se mi pak zdá lepší.
 3. Česnek oloupejte, rajčata umyjte a nakrájejte na tenké plátky, mozarellu nastrouhejte, šunku nakrájejte na čtverečky a ananas na malé tenší kousky.
 4. Smíchejte kečup a prolisovaný česnek, můžete vmíchat i bazalku anebo ji pak nasypat až na pizu.
 5. Těsto vyválejte na pomoučeném válu do tenka, položte na něj talíř o průměru 23 cm a pomocí nože odřežte zbytek těsta. Vznikne pěkný kulatý tvar. Stejně to proveďte se zbytkem těsta. Vznikne základ pro 7 pizz.
 6. Rozehřejte troubu na 180 °C.
 7. Přeneste těsto na plech vystlaný pečícím papírem, na každou placku rozetřete pomocí lžíce 1 lžíci kečupového základu, pak posypejte bazalkou, pokud jste ji nedali do kečupu, a naskládejte postupně plátky rajčat, strouhaný sýr, šunku a ananas. Pokud máte jednotlivé ingredience bez soli, můžete ještě trochu shora osolit, já jsem nesolila.
 8. Pečte cca 10 minut na 180 °C a hlídejte, aby se těsto nespálilo. Poté můžete ještě na chvíli zapnout funkci gril, aby se pizza pěkně opekla i shora.

Fitness pizza Hawai - postup receptuPizza Hawai - domácí zdravý recept Bajola

Související produkty