Ingredience na fit tvarohovo bramborové knedlíky

Těsto na knedlíky

Náplň knedlíků

 •  150 g švestek nebo jiného ovoce (blumy, jahody, meruňky)

Poleva/posýpka – příklady

Fitness bramborovo tvarohové knedlíky - recept Bajola

Postup receptu

 1. Brambory uvař ve slupce do měkka (30 – 40 minut), oloupej, nechej vychladnout a nastrouhej na struhadle nahrubo.
 2. Přidej tvaroh, vejce, celozrnnou mouku a rýžovou krupičku a pak postupně přisypávej hrubou mouku, dokud nevypracuješ kompaktní těsto, které se bude jenom trošku lepit. Je možné, že budeš potřebovat více či méně mouky, záleží na vodnatosti brambor. Doporučuju použít kuchyňského robota.
 3. Dej vařit vodu do velkého hrnce.
 4. Ovoce umyj, vypeckuj a rozkrájej na menší části.
 5. Těsto vytvaruj do podlouhlé šišky a rozkrájej na 12 částí, z každé části udělej placku, tu naplň kouskem ovoce, dobře zabal a vyválej v ruce či na pracovní desce do kuličky.
 6. Připravené knedlíky vař ve vroucí vodě 10 minut. Po uvaření knedlíky propláchni pod studenou vodou.
 7. Při servírování polij troškou kokosového oleje, čekankovým sirupem, posypej mákem a tvarohem nebo cottage sýrem oslazeným sladidlem bez kalorií. Tvaroh a cottage je důležitý, jinak nebude v jídle dostatek bílkovin.
 8. Vznikne 12 ks = 6 porcí.
 9. Nutriční hodnoty jsou uvedeny pouze na knedlíky bez polevy / posýpky.
 10. 💚 Chceš jídelníčky nejen na hubnutí z mých receptů nebo inspiraci co zdravého a fit vařit? Vše a mnohem víc najdeš v mojí tištěné i PDF knize Fit bez diet 👉 Omrknout knihu

Bramborovo tvarohové těsto na knedlíky - foto postupFit švestkové ovocné bramborovo tvarohové knedlíky - recept BajolaFit tvarohovo bramborové knedlíky - recept Bajola