Ingredience na fit tvarohovo bramborové knedlíky

Těsto na knedlíky

Náplň knedlíků

 •  150 g švestek nebo jiného ovoce (blumy, jahody, meruňky)

Poleva/posýpka – příklady

Fitness bramborovo tvarohové knedlíky - recept Bajola

Postup receptu

 1. Brambory uvařte ve slupce do měkka (30 – 40 minut), oloupejte, nechejte vychladnout a nastrouhejte na struhadle nahrubo.
 2. Přidejte tvaroh, vejce, celozrnnou a rýžovou mouku a pak postupně přisypávejte hrubou mouku, dokud nevypracujete kompaktní těsto, které se bude jenom trošku lepit. Je možné, že budete potřebovat více či méně mouky, záleží na vodnatosti brambor. Doporučuju použít kuchyňského robota.
 3. Dejte vařit vodu do velkého hrnce.
 4. Ovoce umyjte, vypeckujte a rozkrájejte na menší části.
 5. Těsto vytvarujte do podlouhlé šišky a rozkrájejte na 12 částí, z každé části udělejte placku, tu naplňte kouskem ovoce, dobře zabalte a vyválejte v ruce či na pracovní desce do kuličky.
 6. Připravené knedlíky vařte ve vroucí vodě 10 minut. Po uvaření slijte vodu a knedlíky propláchněte pod studenou vodou.
 7. Při servírování polijte troškou kokosového oleje, čekankovým sirupem, posypejte mákem a tvarohem nebo cottage sýrem oslazeným sladidlem bez kalorií. Tvaroh a cottage je důležitý, jinak nebude v jídle dostatek bílkovin.
 8. Vznikne 12 ks = 6 porcí.
 9. Nutriční hodnoty jsou uvedeny pouze na knedlíky bez polevy / posýpky.
 10. Nezapomeňte se zapojit do soutěže.

Bramborovo tvarohové těsto na knedlíky - foto postupFit švestkové ovocné bramborovo tvarohové knedlíky - recept BajolaFit tvarohovo bramborové knedlíky - recept Bajola