Olga Bajková / Bajola

Chci přiblížit nejen začátečníkům svět fitness vaření
a motivovat je ke zlepšení postavy bez strádání

1981

narozena

172 cm

výška

60 kg

váha

15 %

tuk
Olga Bajková - Bajola
Fitness food blogger
Od roku 2015 zveřejňuji fitness recepty na Instagramu, od března 2017 zveřejňuji zákulisí na Facebooku a od května 2018 provozuji fitness food blog. Chvíli jsem také psala recepty pro výrobce sportovní výživy MyProtein. Ráda fotím jídlo, v čemž se chci zlepšit, a zapracovat také na food stylingu.
Amatérský kuchař samouk
Klasické recepty transformuji do fitness podoby bez cukru a s minimem tuku. Vaření jsem se paradoxně nikdy nevěnovala, akorát kolem dvaceti jsem měla chvíli pečící mánii. Chytlo mě to až v roce 2015. Do té doby jsem neuměla pořádně ani vajíčka natvrdo. 😀
Gurmán
Miluji sladké a typickou českou, italskou a asijskou kuchyni, hlavně sushi. Nedám moc zelenině, nicméně je opravdu málo jídel, které mi nechutnají nebo nesním. Nedokážu jíst pomalu. 🙂 Ráda chodím do restaurací a sleduju pořady o vaření a kulinářské soutěžě.
Fitness nadšenec
Do fitka jsem poprvé zavítala už jako teenager, ale fakt intenzivně a skoro každý den se mazlím s činkama až od poloviny roku 2015, kdy začaly být konečně vidět trvalejší výsledky. Řídím se heslem „Consistancy is the key“.
60 kg

60 kg

rok 2017
58 kg

58 kg

rok 2016
67 kg

67 kg

rok 2014
63 kg

63 kg

rok 2009
68 kg

68 kg

rok 2006
65 kg

65 kg

rok 2003
56 kg

56 kg

rok 2001

Historie

➥ Od mládí jsem sportovala, když ne fitko, tak běh, plavání, brusle, jóga, HIIT, aerobic, badminton, tenis, kolo, skoro žádný sport mi nebyl cizí. Jsem mezomorf, ale s váhou to bylo střídavě nahoru dolů a nikdy ne úplně ideální po delší dobu. Nebyla jsem nikdy vyložené tlustá, ale často "oplácaná".

➥ V roce 2001 jsem se na popud trenéra ve fitku zúčastnila dvou kulturistických soutěží juniorů jako rozsoutěžení se před fitness závodama. Poprvé jsem tak vyzkoušela sacharidové vlny. Nejenže to byl záhul vydržet, ale po soutěžích následoval i jo-jo efekt. Pak jsem sacharidové vlny vyzkoušela ještě jednou asi o tři roky později,  ale opět se stejným výsledkem. Od té doby nechci mít se sacharidovýma vlnama a závoděním nic společného.

➥ Trvalo mi pěknou řádku let, než jsem dokázala efektivně skloubit sport se správným stravováním a začaly se dostavovat trvalejší výsledky. Chtěla jsem najít způsob, jak konečně spatřit a konstantně udržet alespoň náznak sixpacku, a to s co nejmenší námahou a omezováním se. Klíč jsem objevila ve vlastní přípravě jídel, konzistenci silového cvičení a strategickém plánování.

➥ V červnu 2017 mi vyhřezly plotýnky ve třech místech (2 mm, 15 mm a 1 mm), což mě vyřadilo na několik měsíců z provozu i cvičení. Podařilo se mi to však vlastní pílí napravit a vyhnula jsem se operaci. Od roku 2018 začínám opět pořádně cvičit.

E-book zdarma - Jak jsem zhubla 10 kg bez sekundy namáhavého kardia a přitom se cpala sladkým

Semináře

Fitness institut

Praktické sestavování jídelníčku

22. 10. 2017, Brno
Mgr. Táňa Wasserbauerová
Fitness institut

Specialista pro fitness výživu

28. 4. – 29. 4. 2017, Brno
Mgr. Jan Caha

Zajímavosti

➥ Živím se jako grafický designér a správce webových stránek.

➥ Mám ráda pestré barvy. Asi nebude těžké uhádnout, kterou nejvíc. :D

➥ Poslouchám taneční elektronickou hudbu, převážně trance a house.

➥ Jsem kreativní perfekcionista. :-)

➥ Aktuálně žiju v USA, kde jsem paradoxně nikdy žít nechtěla a neměla v plánu. :)

Fotogalerie