Ingredience na fit čokoládovou ovesnou kaši

Základ kaše

Ostatní

Zdravá domácí ovesná kaše s ovocem a ořechy recept Bajola

Chceš ušetřit za ořechy, sladidla a mouky? Kde koupit nejlevněji

Postup, jak uvařit domácí ovesnou kaši

 1. Mléko nalij do menšího hrnce, nasyp vločky a přiveď k varu.
 2. Za stálého míchání povař cca 3 minuty téměř do zhoustnutí, přidej polovinu čokolády, nechej rozpustit, odstav z ohně a vmíchej proteinový prášek. Kaše nesmí být před vmícháním proteinu příliš hustá, jelikož ji protein zahustí.
 3. Kaši nalij do misky, přidej ovoce, ořechy, zbytek čokolády a polij čekankovým sirupem.
 4. Nutriční hodnoty jsou uvedeny na všechny ingredience. Hodnoty pouze na základ, tj. mléko, vločky a protein jsou: 289 kCal / 24 g B / 39 S / 11 C / 4 g T.
 5. Nezapomeň si přečíst poznámky níže.
 6. Chceš více čokoládových receptů nejen na hubnutí? 🍫 Najdeš je v mojí nové e-kuchařce Fitness čokoholik 👉 Stáhnout ukázku

Jak uvařit ovesnou kaši foto postupFitness ovesná kaše - recept Bajola

Poznámky k receptu

 • Kdyby byla kaše moc hustá, můžeš ji naředit dalším mlékem nebo vodou.
 • Pokud chceš snížit obsah sacharidů, můžeš část mléka nahradit vodou a část vloček nastrouhanou cuketou.
 • Místo proteinu můžeš použít holandské kakao a sladidlo bez kalorií a bílkoviny doplnit vmícháním bílku (po odstavení z plotny) nebo na kaši přidat oslazený tvaroh či cottage sýr.
 • Nahoru můžeš dát libovolné ovoce dle sezóny a dále také například strouhaný kokos, arašídové máslo, arašídové máslo v prášku (nižší obsah tuku), mák nebo lněné semínko.
 • Do kaše můžeš vmíchat místo čokolády a proteinu holandské kakao, skořici nebo perníkové koření, případně chia semínka.
 • Ovesné vločky můžeš vyměnit za jiný typ vloček, např. pohankové, jáhlové, ječné, amarantové, rýžové, špaldové nebo quinou.