Ingredience na fit jogurtové vafle

Těsto na vafle

Náplň vaflí – příklady

Fit jogurtové vafle - recept Bajola

Chceš ušetřit za ořechy, sladidla a mouky? Kde koupit nejlevněji

Postup receptu

  1. Rozehřej vaflovač. Doporučuju např. tento – obyčejný se sytě černým povrchem.
  2. Pořádně smíchej všechny ingredience na těsto v plastové odměrce, ze které se těsto dobře nalívá. Konzistence těsta na vafle je jiná než těsta na palačinky. Těsto musí být hustější, při nalévání teče pomalu. Konzistenci těsta případně pošteluj přidáním více mouky nebo přidáním trošku vody, záleží totiž na velikosti vejce a řídkosti jogurtu.
  3. Vaflovač vytři kokosovým olejem pomocí silikonové mašlovačky a nalij do něj veškeré těsto, které případně rozprostři pomocí lžíce po celé ploše plotýnek vaflovače.
  4. Peč cca 5 minut dle výkonu vaflovače, postupně kontroluj konzistenci omakem. Pokud vafle budeš péct moc dlouho, protein způsobí ztvrdnutí. Vafle musí být měkké, ale propečené.
  5. Na vafle naskládej ingredience dle vlastní chuti. Ovoce můžeš i rozmixovat na pyré. Doporučuju polít čekankovým sirupem.
  6. Nezapomeň si přečíst poznámky níže.
  7. 📕 Pomoz mi s tématem další tištěné kuchařky a získej slevu až 20 % na moje existující kuchařky a e-kuchařky 👉 Vyplnit dotazník a získat slevu

Fitness vafle - foto postupZdravé vafle jogurt recept Bajola

E-book Fitness domácí cukrárna - Bajola

Fitness domácí cukrárna

Stáhni si ukázku e-kuchařky zdarma!

Jaký vybrat vaflovačFit vafle jogurt ovoce recept Bajola

Poznámky k receptu

  • Z mojí zkušenosti různé designové vaflovače jsou úplně naprd, protože se na ně těsto připíká. Výše na fotce je detailní foto povrchu, jaký doporučuju a jaký nedoporučuju.
  • Nutriční hodnoty jsou uvedeny pouze na vafle bez náplně.
  • Mrkni se i na další druhy fit vaflí, které mám na webu, např. tvarohové, z podmáslí, z cottage sýru, kefírové, z červené řepy, dýňové, batátové nebo mrkvové. Stačí do horního hledání zadat „vafle“.