Ingredience na fit čokoládový lava cake

Fitness čokoládový lava cake - lávový dortík - fondant - zdravý recept Bajola

Postup receptu

  1. Troubu rozehřejte na 200 °C.
  2. Vytřete 2 zapékací misky o průměru 9 cm a výšce 5 cm kokosovým olejem, vysypejte je kakaem a dejte je vychladit do mrazáku.
  3. Čokoládu nalámejte a v malé keramické mističce nebo hrnečku ji dejte roztopit do mikrovlnné trouby na 1 – 2 minuty, hlídejte, ať se nespálí. Poté dejte stranou chladnout.
  4. Vejce rozklepněte a pomocí ručního mixéru vyšlehejte do pěny (1 – 2 minuty). Přidejte mléko, vanilkový extrakt, ovesnou mouku, protein, dobře smíchejte a na konec vmíchejte roztopenou čokoládu.
  5. Těsto nalijte do vychlazených formiček a pečte 8 minut na 200 °C. Zkontrolujte, zda už je povrch pevný a kompaktní, pokud ne, ještě pár minut dopékejte. Pak nechejte formičky chvíli vychladnout a malým nožíkem oddělte těsto co nejlépe od stěn formiček. Na formičku dejte talířek, překlopte a nechejte dortík vypadnout. Pokud se mu nechce, zkuste talířkem a formičkou trochu klepnout o podložku.
  6. Nahoře ozdobte práškovým sladidlem bez kalorií a ovocem.
  7. Kalorické hodnoty jsou uvedeny bez ozdob.
  8. Nezapomeňte si přečíst poznámky níže a zapojit se do soutěže.

Fitness čokoládový lava cake - lávový dortík - fondant - zdravý recept BajolaFitness čokoládový lava cake - lávový dortík - fondant - zdravý recept Bajola

Poznámky

  • Místo čokolády můžete použít i rozpuštěné arašídové máslo.
  • Pokud chcete lávový dortík povznést ještě o level výš, můžete před pečením do těsta vložit kulatý čokoládový bonbón.

Související produkty