Ingredience na fit čokoládový lava cake

Fitness čokoládový lava cake - lávový dortík - fondant - zdravý recept Bajola

Postup receptu – jak upéct zdravý čokoládový lava cake bez cukru

 1. Troubu rozehřej na 200 °C.
 2. Vystříkej 2 zapékací misky o průměru 9 cm a výšce 5 cm olejem, vysypej je kakaem a dej je vychladit do mrazáku.
 3. Čokoládu nalámej a v malé keramické mističce nebo hrnečku ji dej roztopit do mikrovlnné trouby na 1 – 2 minuty, hlídej, ať se nespálí. Poté dej stranou chladnout.
 4. Vejce rozklepni a pomocí ručního mixéru vyšlehej do pěny (1 – 2 minuty). Přidej mléko, ovesnou mouku, protein, dobře smíchej a na konec vmíchej roztopenou čokoládu.
 5. Těsto nalij do vychlazených formiček a peč 8 minut na 200 °C. Zkontroluj, zda už je povrch pevný a kompaktní, pokud ne, ještě pár minut dopékej. Pak nechej formičky chvíli vychladnout a malým nožíkem odděl těsto co nejlépe od stěn formiček. Na formičku dej talířek, překlop a nechej dortík vypadnout. Pokud se mu nechce, zkus talířkem a formičkou trochu klepnout o podložku.
 6. Nahoře ozdob práškovým sladidlem bez kalorií a ovocem.
 7. Nezapomeň si přečíst poznámky níže.
 8. Chceš více čokoládových receptů nejen na hubnutí? 🍫 Najdeš je v mojí nové e-kuchařce Fitness čokoholik 👉 Stáhnout ukázku

Fitness čokoládový lava cake - lávový dortík - fondant - zdravý recept BajolaFitness čokoládový lava cake - lávový dortík - fondant - zdravý recept Bajola

Poznámky k receptu na fit čokoládový lava cake

 • Místo čokolády můžeš použít i rozpuštěné arašídové máslo.
 • Pokud použiješ klasickou ovesnou mouku neochucenou, tak budeš muset těsto ještě přisladit a přidat trochu kakaa, protože čokoládová ovesná mouka už je ideálně oslazená a ochucená.
 • Pokud chceš lávový dortík povznést ještě o level výš, můžeš před pečením do těsta vložit kulatý čokoládový bonbón.
 • Kalorické hodnoty jsou uvedeny bez ozdob.