Ingredience na fitness noky

Tvarohové noky

Tvarohovo krupicové noky s jahodami - zdravý recept Bajola

Postup receptu

 1. Do velkého hrnce dejte vařit vodu.
 2. Smíchejte tvaroh s vejcem a přidejte rýžovou krupičku a špetku soli. Můžete vmíchat i nastrouhanou citrónovou kůru. Ochutnejte a přislaďte podle chuti sladidlem bez kalorií.
 3. Dobře promíchejte a pak pomocí 2 lžiček vytvarujte nočky. Vznikne asi 24 kusů. Až je budete mít všechny, naházejte je do vroucí vody a vařte 4 – 5 minut, dokud nevyplavou. Pak zceďte a noky propláchněte studenou vodou, aby se zastavil proces vaření.
 4. Jahody umyjte, zbavte stopky, nakrájejte nadrobno a zahřejte v menším kastrůlku, dokud nezměknou, můžete přidat trošku vody. Pak je rozmačkejte pomocí mačkadla na brambory nebo rozmixujte. Ochutnejte a podle chuti přislaďte buď sladidlem bez kalorií anebo pak na talíři polijte čekankových sirupem.
 5. Abyste ještě navýšili bílkoviny a vytunili chuť, doporučuju polít oříškovým máslem s jahodovou příchutí. Pak je to fakt bomba!
 6. Podávejte teplé! Já ohřívám noky v mikrovlnné troubě a pak na ně dávám teplé jahody, sirup a jahodové ořechové máslo.
 7. Nutriční hodnoty jsou uvedené pouze na noky. Včetně jahodové omáčky, čekankového sirupu a jahodového ořechové krému pak vychází jedna porce na 432 kCal, 65 g S, 1 g C, 20 g B, 9 g T.

Tvarohové noky s jahodami - postup receptu Tvarohové noky s jahodovým přelivem - fit recept Bajola

Poznámky

 • Pokud těsto sladit nechcete, nemusíte, noky si můžete osladít až na talíři, ale já doporučuju osladit už i to těsto.
 • Citrónovou kůru můžete dát místo těsta do vroucí vody anebo pak troškou posypat až na talíři.
 • Jestli si chcete usnadnit práci, nočky tvarovat nemusíte a můžete rovnou do vroucí vody šprtat těsto pomocí lžičky.
 • Nahoře jsem ještě pro efekt noky posypala kokosovou moukou.
 • Místo jahod nebo navíc k jahodám můžete noky posypat i mletým mákem bez cukru.
 • Na fotce nejsou noky polité jahodovým ořechovým máslem. Na tuhle vychytávku jsem přišla, až když jsem měla recept vyfocený. 🙂
 • Noky jsou výborné i v kombinaci s rozmačkaným banánem, borůvkami, čekankovým sirupem a zmiňovaným jahodovým ořechovým máslem.
Tvarohové noky s jahodovou omáčkou - recept Bajola

Související produkty