Ingredience na fit meruňkový koláč s tvarohem

Fitness meruňkový koláč s tvarohem - recept Bajola

Postup receptu

  1. Meruňky umyjte, rozpulte a vypeckujte. Já jsem je nakrájela na tenké měsíčky, ale doporučuju spíš nechat půlky vcelku.
  2. Veškerou mouku vč. kypřícího prášku prosijte přes jemné sítko a pak dobře smíchejte. Proč kombinuji mouky, se dozvíte v mém článku o  moukách. Prosívání nevynechávejte, výsledek má pak lepší strukturu.
  3. Oddělte žloutky od bílků a z bílků a špetky soli vyšlehejte tuhý sníh pomocí ručního mixéru. Podrobný návod, jak správně vyšlehat sníh z bílků, najdeš zde.
  4. Předehřejte troubu na 180 °C.
  5. Zvlášť smíchejte tvaroh, žloutky, mléko a citrónovou kůru, pak přisypejte prosátou mouku, smíchejte a na konec vmíchejte sníh z bílků a dobře promíchejte. Vznikne tužší lepivější těsto. To ochutnejte a podle potřeby přislaďte sladidlem bez kalorií.
  6. Kulatou silikonovou fomu se skleněným dnem o průměru 23 cm vymažte kokosovým olejem pomocí silikonové mašlovačky nebo vystříkej řepkovým olejem ve spreji.
  7. Těsto dejte do formy a nahoru naskládejte meruňky, pak rukou mírně vlačte do těsta. Doporučuju ale spíš těsto rozdělit na 2 poloviny a meruňky dát doprostřed a pak případně ještě další meruňky nahoru.
  8. Pečte 50 minut na 180 °C dozlatova.
  9. Před konzumací doporučuji trošku ohřát v mikrovlnné troubě. Nahoře můžete posypat strouhaným kokosem. Nutriční hodnoty jsou uvedené bez strouhaného kokosu.
  10. Nezapomeňte se zapojit do každoměsíční soutěže.

Meruňkový koláč recept foto postupFit tvarohová meruňková buchta - recept Bajola Fit meruňkový koláč s tvarohem - recept Bajola