Ingredience na fit domácí perník s marmeládou bez cukru

Těsto na perník

Ostatní

Domácí vánoční perník - zdravý recept Bajola

Postup receptu – jak upéct vláčný litý proteinový perník bez cukru

 1. Rozehřej troubu na 180 °C.
 2. Čtvercovou formu o rozměru 20 × 20 cm vystříkej řepkovým olejem ve spreji.
 3. Smíchej zvlášť suché a zvlášť mokré ingredience na těsto. Suché ingredience vsyp k mokrým a vymíchejte v těsto. Těsto ochutnej a podle potřeby doslaď sladidlem bez kalorií. Těsto je tekutější konzistence, tak je to správně.
 4. Těsto nalij do formy a peč 30 – 40 minut na 180 °C. Otestuj zapíchnutím špejle, pokud se těsto nelepí, perník je hotový.
 5. Po upečení perník rozpul, jednu polovinu namaž marmeládou bez cukru, přiklop druhou polovinou, nahoře namaž avokádovou nutellou a nechej v lednici pár hodin odpočinout. Perník natáhne vlhkost z marmelády, bude vláčnější a zlepší se mu chuť.
 6. Před podáváním posyp mletým lněným semínkem.
 7. Nezapomeň si přečíst poznámky níže.
 8. 💚 Chceš jídelníčky nejen na hubnutí z mých receptů nebo inspiraci co zdravého a fit vařit? Vše a mnohem víc najdeš v mojí tištěné i PDF knize Fit bez diet 👉 Omrknout knihu

Fit nadýchaný perník bez oleje - recept BajolaZdravý vláční perník bez cukru - recept Bajola Dietní perník pro diabetiky bez cukru - recept Bajola

Poznámky k receptu na zdravý perník bez oleje

 • Doporučuji udělat rovnou dvojitou dávku. Buď najednou a pak rozkrojit horizontálně anebo upéct nejdříve jedno těsto a pak druhé a dát ho na sebe. Pokud se těsto vyboulí, jednoduše ho mírně seřež nožem.
 • Použila jsem protein koncentrát od MyProtein. Pokud použiješ jiný druh proteinu s jiným složením, nemusí perník naskočit nebo bude mít jinou konzistenci, takže s tím počítej.
 • Pokud máš odvahu experimentovat, můžeš zkusit špaldovou mouku nahradit odtučněnou kokosovou moukou. Myslím si, že by perník mohl být ještě lepší.
 • Promazat můžeš i domácí chia marmeládou nebo rozmixovaným ovocem.
 • Místo avokádové nutelly můžeš použít fitness čokoládovou polevu nebo proteinovou polevu, návod najdeš v e-kuchařce Fitness domácí cukrárna.
 • Místo lněného semínka můžeš posypat i kokosem, ořechy nebo práškovým sladidlem bez kalorií.
 • Nutriční hodnoty jsou uvedeny pouze na perník bez náplně a polevy.