Ingredience na fit proteinový perník

Těsto

Ostatní

Fit proteinový perník recept Bajola

Postup receptu

 1. Rozehřejte troubu na 180 °C.
 2. Čtvercovou formu o rozměru 20 × 20 cm vystříkejte řepkovým olejem ve spreji.
 3. Smíchejte zvlášť suché a zvlášť mokré ingredience na těsto. Suché ingredience vsypte k mokrým a vymíchejte v těsto. Těsto ochutnejte a podle potřeby doslaďte sladidlem bez kalorií. Těsto je tekutější konzistence, tak je to správně.
 4. Nalijte do formy a pečte 30 – 40 minut na 180 °C. Otestujte zapíchnutím špejle, pokud se těsto nelepí, perník je hotový.
 5. Po upečení perník rozpulte, jednu polovinu namažte marmeládou bez cukru, přiklopte druhou polovinou, nahoře namažte avokádovou nutellou nebo proteinovou polevou a nechejte v lednici pár hodin odpočinout. Perník natáhne vlhkost z marmelády a zlepší se mu chuť.
 6. Před podáváním posypte mletým lněným semínkem.
 7. Nutriční hodnoty jsou uvedeny pouze na perník bez náplně a polevy.
 8. Nezapomeňte si přečíst poznámky níže a zapojit se do soutěže.

Fit perník foto postup receptuFit perník recept Bajola

Poznámky

 • Doporučuji udělat rovnou dvojitou dávku. Buď najednou a pak rozkrojit horizontálně anebo upéct nejdříve jedno těsto a pak druhé a dát ho na sebe. Pokud se těsto vyboulí, jednoduše ho mírně seřežte nožem.
 • Použila jsem protein koncentrát od MyProtein. Pokud použijete jiný druh proteinu s jiným složením, nemusí vám perník naskočit nebo bude mít jinou konzistenci, takže s tím počítejte.
 • Pokud máte odvahu experimentovat, můžete zkusit špaldovou mouku nahradit odtučněnou kokosovou moukou. Myslím si, že by perník mohl být ještě lepší.
 • Promazat můžete i domácí chia marmeládou nebo rozmixovaným ovocem.
 • Místo avokádové nutelly můžete použít proteinovou polevu, stačí smíchat protein s troškou vody, tu dávejte postupně a míchejte, dokud nevznikne hladká poleva v ideální konzistenci.
 • Můžete použít i čokoládovou polevu z proteinové čokolády, ale navýšíte kalorie.
 • Místo lněného semínka můžete posypat i kokosem nebo ořechy.
Fitness perník - recept Bajola

Související produkty

VELKÁ SOUTĚŽ - uvař tento recept a vyhraj!

Uvař libovolný recept podle mého webu, pochlub se s ním na sociálních sítích a vyhraj každý měsíc poukázku na nákup u MyProtein a jednu z 25 fit knih v hodnotě 8 000 Kč. Více o soutěži