Ingredience na zdravé fit řízky

 • 1 kg kuřecích nebo krůtích prs
 • 1 vejce
 • 2 lžíce bramborového škrobu (10 g)
 • 1 stroužek česneku (10 g)
 • 200 ml bílého selského jogurtu
 • sůl
 • 200 g kukuřičných lupínků nebo kukuřičné strouhanky
Fitness kuřecí řízky bez smažení - zdravý recept Bajola

Postup receptu

 1. Doporučuju použít kuřecí prsa, protože krůtí jsou hodně suchá. Na fotce je ten hlavní řízek kuřecí a ty tenké jsou krůtí. Pokud byste náhodou chtěli péct souběžně kuřecí i krůtí, snažte se je mít stejně vysoké a krůtí vytáhněte z trouby o něco dříve.
 2. Maso umyjte, nakrájejte na zhruba stejně vysoké plátky a mírně rozklepejte přes potravinářskou fólii. Osolte z obou stran.
 3. Pořádně smíchejte vejce, jogurt, prolisovaný česnek a škrob. Trochu vzniklé marinády dejte do adekvátně velké nádoby, ve které se bude maso marinovat. Na marinádu dejte řízky tak, aby se nepřekrývaly, opět marinádu a zase vrstvu masa. To zopakujte se všemi řízky s tím, že poslední vrstva marinády bude zcela nahoře. Je potřeba, aby všechny řízky byly z obou stran v marinádě. Přiklopte nebo zabalte do potravinářské fólie a nechejte marinovat přes noc v lednici.
 4. Pokud nemáte kukuřičnou strouhanku, rozmixujte cornflaky v mixéru se sekáčkem dohladka.
 5. Předehřejte troubu na 200 °C.
 6. Řízek po řízku vytáhněte z marinády a pořádně obalte ve strouhance z obou stran. Je potřeba, aby na každém řízku byla marináda. Pokud stekla, tak ji tam pomocí lžíce dodejte.
 7. Obalené řízky poskládejte na plech vystlaný pečícím papírem. Pokud chcete vylepšit chuť, postříkejte řízky extra panenským olivovým olejem pomocí dávkovače na olej.
 8. Pečte 20 minut na 200 °C. Na měření času používám digitální kuchyňskou minutku. Poté jeden řízek vytáhněte, rozkrojte a zkontrolujte, zda je už propečený. Pokud ne, ještě chvíli dopečte. Pozor, ať nepečete moc dlouho, řízky by byly vysušené.
 9. Podávejte s fitness bramborovým salátem, bramborovou kaší nebo bramborami.

Fitness řízky bez smažení - zdravý recept BajolaFitness řízky bez smažení - zdravý recept Bajola

Související produkty

VELKÁ SOUTĚŽ - uvař tento recept a vyhraj!

Uvař libovolný recept podle mého webu, pochlub se s ním na sociálních sítích a vyhraj každý měsíc poukázku na nákup u MyProtein a jednu z 25 fit knih v hodnotě 8 000 Kč. Více o soutěži