Ingredience na zdravé fit řízky v troubě nebo horkovzdušné fritéze

 • 1 kg kuřecí prsní řízky (případně stehenní nebo libové vepřové, např. pečeně)
 • 200 ml bílého selského jogurtu (3,5%)
 • 2 lžičky bramborového škrobu (10 g)
 • 1 ks vejce M (50 g
 • 1 stroužek česneku (5 g)
 • sůl
 • 200 g kukuřičných lupínků (cornflakes) nebo kukuřičné strouhanky (koupíš zde)
 • řepkový olej ve spreji (koupíš zde)
Fitness kuřecí řízky bez smažení - zdravý recept Bajola

Video, jak udělat fitness řízky bez tuku a bez smažení

Postup receptu na naložené kuřecí řízky v troubě

 1. Maso očisti od tuku, umyj, nakrájej na zhruba stejně vysoké plátky a mírně rozklepej přes potravinářskou fólii. Osol z obou stran.
 2. Smíchej jogurt, škrob, vejce a prolisovaný česnek. Trochu vzniklé marinády dej do adekvátně velké nádoby, ve které se bude maso marinovat. Na marinádu dej řízky tak, aby se nepřekrývaly, opět marinádu a zase vrstvu masa. To zopakuj se všemi řízky s tím, že poslední vrstva marinády bude zcela nahoře. Je potřeba, aby všechny řízky byly z obou stran v marinádě. Přiklop nebo zabal do potravinářské fólie a nechejte marinovat ideálně přes noc v lednici.
 3. Pokud nemáš kukuřičnou strouhanku, rozmixuj cornflakes najemno v mixéru se sekáčkem (koupíš zde).
 4. Předehřej troubu na 200 °C.
 5. Řízek po řízku vytáhni z marinády a pořádně obal ve strouhance z obou stran. Je potřeba, aby na každém řízku byla marináda. Pokud stekla, tak ji tam pomocí lžíce dodej.
 6. Obalené řízky poskládej na plech vystlaný pečícím papírem. Pokud chceš vylepšit chuť, postříkej řízky řepkovým olejem ve spreji.
 7. Peč v troubě cca 20 minut na 200 °C. Poté jeden řízek vytáhni, rozkroj a zkontroluj, zda je už propečený. Pokud ne, ještě chvíli dopeč. Pozor, ať nepečeš moc dlouho, řízky by byly vysušené.
 8. Druhou možností je usmažit řízky postupně ve várkách v horkovzdušné fritéze (koupíš zde) – smaž na 190 °C cca 5 – 7 minut z jedné strany a poté cca 5 minut z druhé strany (průběžně kontroluj, čas může být kratší i delší). Řízky doporučuju také postříkat řepkovým olejem ve spreji.
 9. Podávej s fitness bramborovým salátem, bramborovou kaší nebo bramborami.
 10. Nezapomeň si přečíst poznámky níže.
 11. 💚 Chceš jídelníčky nejen na hubnutí z mých receptů nebo inspiraci co zdravého a fit vařit? Vše a mnohem víc najdeš v mojí tištěné i PDF knize Fit bez diet 👉 Omrknout knihu

Fitness řízky bez smažení - zdravý recept BajolaFitness řízky bez smažení - zdravý recept Bajola

Poznámky k receptu na fitness řízky bez smažení

 • Doporučuju použít kuřecí prsa, protože krůtí jsou hodně suchá. Samozřejmě nejchutnější jsou ze stehenních řízků nebo vepřového. Na fotce je ten hlavní řízek kuřecí a ty tenké jsou krůtí. Ve videu je vepřová pečeně. Pokud bys náhodou chtěla péct souběžně kuřecí i krůtí, snaž se je mít stejně vysoké a krůtí vytáhni z trouby o něco dříve.
 • Vepřové řízky jsou o něco tučnější, takže ty případně nemusíš ani nechat marinovat dlouho, příp. vůbec.
 • Nejchutnější jsou fit řízky ihned po upečení a lepší jsou z horkovzdušné fritézy.
 • Nutriční hodnoty jsou uvedené na kuřecí prsa. 1 řízek je 100 g zasyrova.