Ingredience na fit kraslice

Čokoládové těsto

Ostatní

Vanilkové těsto

Chceš ušetřit za ořechy, sladidla a mouky? Kde koupit nejlevněji

Fitness čokoládové kraslice - velikonoční recept zdravý Bajola

Postup receptu

  1. Nejdříve je třeba připravit si prázdné skořápky od vajec – na širším konci vejce udělejte pomocí nožíku díru asi 1 cm širokou a vylijte z vejce veškerý obsah. Pak vejce vypláchněte vodou a dejte na kuchyňskou utěrku usušit, aby vytekla voda. Můžete to udělat najednou anebo postupně, když budete něco vařit z vajec. Já jsem si je nachystala postupně při každé snídani jednu. Skořápky naskládejte do formy na muffiny, kterou vystelte alobalem. Dvě vejce budou potřeba pro recept, ze zbytku můžete udělat třeba velikonoční nádivku.
  2. Předehřejte troubu na 180 °C.
  3. Smíchejte zvlášť mokré a zvlášť suché ingredience na čokoládové těsto a pak vše dohromady. To samé udělejte s vanilkovým těstem. Těsta si dejte do nádobek, ze kterých se dá dobře nalévat, já používám tuto plastovou odměrku.
  4. Do každého vejce nalijte asi 1/4 čokoládového těsta, pak 1/4 vanilkového a 1/4 čokoládového. Těsto nabude, takže ho nedávejte až po okraj, zhruba ¾.
  5. Pečte 20 minut, nechejte vychladnout a oloupejte skořápky. Tvar můžete případně spravit pomocí nožíku. Pak vajíčka dejte do lednice.
  6. Ořechy rozemelte v mixéru se sekáčkem a dejte je stranou. To samé udělejte s goji.
  7. Nalámejte čokoládu na menší kousky a hrníčku nebo zapékací misce ji nechejte rozpustit v mikrovlnné troubě. Hlídejte, ať se nespálí. Podle výkonu to trvá půl až jednu minutu.
  8. Vajíčka napíchněte na špejli, namočte celé v čokoládě, můžete si pomoct lžičkou, a posypejte ořechy nebo goji, případně obojím. Nechejte zaschnout na pečícím papíře.
  9. Chceš více čokoládových receptů nejen na hubnutí? 🍫 Najdeš je v mojí nové e-kuchařce Fitness čokoholik 👉 Stáhnout ukázku

Fitness čokoládové kraslice - velikonoční recept zdravý Bajola Fitness čokoládové kraslice - velikonoční recept zdravý Bajola