Ingredience na fit tvarohové malinové muffiny

Těsto

Krém

 • 350 g odtučněného tvarohu
 • 20 g vanilkového proteinu
 • 35 g mražených malin
 • 1 lžička práškové želatiny (5 g)

Ostatní

Fitness tvarohové muffiny maliny - recept Bajola

Chceš ušetřit za ořechy, sladidla a mouky? Kde koupit nejlevněji

Postup receptu

 1. Rozehřejte troubu na 180 °C.
 2. Smíchejte zvlášt suché a mokré ingredience na těsto, suché vsypte k mokrým a vymíchejte v kompaktní spíše tekutější těsto. Pokud je těsto hustější, trošku ho zřeďte mlékem (záleží na velikosti vajec a hustotě tvarohu).
 3. Těsto ochutnejte a podle potřeby případně doslaďte sladidlem bez kalorií.
 4. Připravte si silikonové košíčky na muffiny a do každého dejte na dno vždy zhruba po velké lžíci těsta.
 5. Doprostřed těsta dejte trošku arašídového másla a goji nebo brusinku. Doporučuju použít arašídové máslo v prášku, protože to je odtučněné, takže ušetříte kalorie.
 6. Zbytek těsta dejte do formiček a pečte 20 – 30 minut na 180 °C. Pokud nechcete muffiny už zdobit krémem, tak před pečením nahoru vmáčkněte malinu (příp. jahodu, borůvku, ostružinu nebo několik zrníček granátového jablka).
 7. Na přípravu krému si nejdříve v mikrovlnné troubě rozmrazte mražené maliny (stačí chvilku ohřát na vysoký výkon). Maliny pak přepasírujte přes jemné sítko pomocí lžičky. Vznikne šťáva a tužší část. Tu tužší část vmíchejte k tvarohu s proteinem a do malinové vody nasypte práškovou želatinu, rozmíchejte a zahřejte 10 – 15 sekund v mikrovlnné troubě na nízký výkon. Želatina se nesmí vařit nad bod varu, jenom zahřát. Více o práci s želatinou píšu v tomto článku. Pak ji rozmíchejte, nechejte chvilku vychladnout a vmíchejte do tvarohového krému. Než se muffiny upečou a zchladnout, nechejte krém v lednici.
 8. Nakonec muffiny ozdobte krémem pomocí zdobícího sáčku a nahoru dejte malinu. Já jsem přidala ještě kokosové plátky.
 9. Nutriční hodnoty jsou uvedeny na verzi s krémem. Verze bez krému má celá várka 829 kCal, 71 g B, 46 g S, 24 g C, 37 g T.
 10. Nezapomeňte si přečíst poznámky níže a zapojit se do soutěže.

Fit tvarohové muffiny - foto postupFit tvarohové malinové muffiny - recept Bajola

Poznámky k receptu

 • Používám silikonovou formu na muffiny. Pokud máte obyčejnou formu, je lepší ji vymazat kokosovým olejem. Papírové muffiny nedoporučuju, protože se často přilepí na těsto tak, že papír pak nejde ani pořádně odstranit.
 • Dovnitř můžete dát cokoliv, co máte rádi. Můžete použít různé druhy ořechů, případně hrozinky, kandované ovoce nebo kousky vysokoprocentní čokolády bez cukru.
 •  Verze bez krému je lepší na přenášení, verze s krémem je zase extra nabombená bílkovinama.
Fitness malinové muffiny - recept Bajola
Fitness tvarohové muffiny - zdravý fit recept

Fitness tvarohové muffiny – verze bez krému