Ingredience na fit dýňové muffiny

Těsto

Čokoládové pecičky

Krém

Tělo ducha

Fitness halloweenské dýňové muffiny - duch

Postup receptu

 1. Nejdříve je potřeba mít čokoládu ve tvaru peciček. Pokud už jste ji tak nekoupili, rozpusťte v malé zapékací mističce 30 g čokolády v mikrovlnné troubě pár sekund a dobře rozmíchejte. Pomocí lžičky kapejte malé kapky čokolády na pečící papír a dejte ztuhnout do lednice.
 2. Rozehřejte troubu na 180 °C.
 3. Smíchejte zvlášť všechny mokré ingredience na těsto, zvlášť suché a pak dohromady Těsto ochutnejte a přislaďte dle chuti sladidlem bez kalorií.
 4. Nasekejte 25 g čokolády nožem na menší části a vmíchejte do těsta. Pak ho nalijte do 12 silikonových muffinových košíčků a pečte 35 – 40 minut na 180 °C. Otestujte zapíchnutím špejle doprostřed muffinu, pokud se těsto na špejli nelepí, je hotové.
 5. Troubu zeslabte na 150 °C.
 6. Z bílků a špetky soli vymíchejte pomocí ručního šlehače tuhý sníh. Podrobný návod, jak správně vyšlehat sníh z bílků, najdeš zde. Přidejte škrob, ochutnejte a podle chuti přislaďte sladidlem bez kalorií.
 7. Vystelte plech pečícím papírem a pomocí zdobičky na cukroví bez násady (je potřeba široký otvor) nastříkejte na papír velké pusinky zhruba o průměru muffinu. Vznikne jich 6 – 8.
 8. Pusinky pečte 15 – 20 minut na 150 °C. Tím vzniknou tělíčka duchů. Jestli někdo máte tip, jak je upéct bílé, písněte mi do komentu 😉
 9. Mezitím smíchejte všechny ingredience na krém a podle chuti přislaďte sladidlem bez kalorií. Všechny muffiny pak natřete shora krémem.
 10. Vzniklé pusinky posaďte na muffiny a pomocí trošky krému přilepte na každý 2 čokoládové pecičky jako oči.
 11. Zbylé pecičky rozehřejte v mikrovlnné troubě, dobře promíchejte. Vezměte igelitový sáček a ustřihněte mu špičku, jen malý kousíček. Čokoládu dejte do sáčku a na zbylých muffinech udělejte od středu ven 3 kružnice. Ihned poté přejeďte po kružnicích od středu ven pomocí špejle a tak to zopakujte kolem dokola, aby vznikla síť. Pracujte rychle, čokoláda rychle tuhne. Tak to zopakujte i pro zbylé muffiny.
Fitness halloweenské dýňové muffiny - zdravý recept Bajola Fitness halloweenské dýňové muffiny - zdravý recept Bajola Fitness halloweenské dýňové muffiny - pavoučí sít