Ingredience na fit dýňové muffiny

Těsto

Čokoládové pecičky

Krém

 • 200 g odtučněného tvarohu (v alobalu)
 • 50 g krémový sýr light (Goldessa Lidl)
 • sladidlo bez kalorií

Tělo ducha

Fitness halloweenské dýňové muffiny - duch

Postup receptu

 1. Nejdříve je potřeba mít čokoládu ve tvaru peciček. Pokud už jsi ji tak nekoupila, rozpusť v malé zapékací mističce 30 g čokolády v mikrovlnné troubě pár sekund a dobře rozmíchej. Pomocí lžičky kapej malé kapky čokolády na pečící papír a dej ztuhnout do lednice.
 2. Rozehřej troubu na 180 °C.
 3. Smíchej zvlášť všechny mokré ingredience na těsto, zvlášť suché a pak dohromady. Těsto ochutnej a přislaď dle chuti sladidlem bez kalorií.
 4. Nasekej 25 g čokolády nožem na menší části a vmíchej do těsta. Pak ho nalij do 12 silikonových muffinových košíčků a peč 35 – 40 minut na 180 °C. Otestuj zapíchnutím špejle doprostřed muffinu, pokud se těsto na špejli nelepí, je hotové.
 5. Troubu zeslab na 150 °C.
 6. Z bílků a špetky soli vymíchej pomocí ručního šlehače tuhý sníh. Podrobný návod, jak správně vyšlehat sníh z bílků, najdeš zde. Přidej škrob, ochutnej a podle chuti přislaď sladidlem bez kalorií.
 7. Vystel plech pečícím papírem a pomocí zdobičky na cukroví bez násady (je potřeba široký otvor) nastříkej na papír velké pusinky zhruba o průměru muffinu. Vznikne jich 6 – 8.
 8. Pusinky peč 15 – 20 minut na 150 °C. Tím vzniknou tělíčka duchů. Jestli máš tip, jak je upéct bílé, písni do komentu 😉
 9. Mezitím smíchej všechny ingredience na krém a podle chuti přislaď sladidlem bez kalorií. Všechny muffiny pak natři shora krémem.
 10. Vzniklé pusinky posaď na muffiny a pomocí trošky krému přilep na každý 2 čokoládové pecičky jako oči.
 11. Zbylé pecičky rozehřej v mikrovlnné troubě, dobře promíchej. Vezmi igelitový sáček a ustřihni mu špičku, jen malý kousíček. Čokoládu dej do sáčku a na zbylých muffinech udělej od středu ven 3 kružnice. Ihned poté přejeď po kružnicích od středu ven pomocí špejle a tak to zopakuj kolem dokola, aby vznikla síť. Pracuj rychle, čokoláda rychle tuhne. Tak to zopakuj i pro zbylé muffiny.
 12. 🚚 Do 21. 7. 2024 DOPRAVA ZDARMA na moji tištěnou kuchařku Fit bez diet s jídelníčky nejen na hubnutí. Koupit a ušetřit za dopravu

Fitness halloweenské dýňové muffiny - zdravý recept BajolaFitness halloweenské dýňové muffiny - zdravý recept BajolaFitness halloweenské dýňové muffiny - pavoučí sít