Ingredience na fit borůvkový cheesecake

Korpus

Horní vrstva

Krém

Fitness borůvkový koláč cheesecake - zdravý recept Bajola

Nízké gramáže surovin jednoduše odměříte pomocí lžícové váhy.

Postup receptu

  1. Sušenky dej do sáčku a pomocí paličky na maso nebo válečku rozdrť najemno. Přidej rozpuštěný kokosový olej a trošku vody nebo mléka. Pokud chceš snížit kalorie, olej můžeš vynechat a místo toho dát trošku více vody. Výsledek by neměl být mokrý, ale měl by při zmáčknutí k sobě držet u sebe.
  2. Hmotu dej na dno kulaté formy ideálně silikonové se skleněným dnem o průměru 23 cm a upěchuj, můžeš použít dno hrníčku.
  3. Borůvky dobře rozmixuj dohladka v mixéru se sekáčkem.
  4. Předehřej troubu na 180 °C.
  5. Pomocí ručního šlehače rozmixuj tvaroh s krémovým sýrem, pak postupně zašlehávej vejce, mouku, škrob a protein, vanilkový extrakt a špetku soli. Nakonec vmixuj rozmixované borůvky tak, aby byla hmota celá obarvená. Ochutnej a podle chuti přislaď sladidlem bez kalorií.
  6. Krém nalij na korpus a peč 60 – 80 minut na 180 °C. Délka pečení záleží na velikosti formy a výkonu trouby. Když sáhneš prstem doprostřed koláče, nesmí těsto zůstat na prstu. Po upečení nechej vychladnout.
  7. Rozpusť domácí bílou fitness čokoládu pár sekund v mikrovlnné troubě, nalij ji na korpus a ozdob borůvkami. Nechej odležet v lednici přes noc, borůvková hmota se kompletně spojí a zfialoví.
  8. Pomoz mi s tištěnou kuchařkou a odměna tě nemine! ➡️ Chci pomoct
Fitness borůvkový koláč cheesecake - zdravý recept Bajola Fitness borůvkový koláč cheesecake - zdravý recept Bajola