Ingredience na fit borůvkový cheesecake

Korpus

Horní vrstva

Krém

Fitness borůvkový koláč cheesecake - zdravý recept Bajola

Nízké gramáže surovin jednoduše odměříte pomocí lžícové váhy.

Postup receptu

  1. Sušenky dejte do sáčku a pomocí paličky na maso nebo válečku rozdrťte najemno. Přidejte rozpuštěný kokosový olej a trošku vody nebo mléka. Pokud chcete snížit kalorie, olej můžete vynechat a místo toho dát trošku více vody. Výsledek by neměl být mokrý, ale měl by při smáčknutí k sobě držet u sebe.
  2. Hmotu dejte na dno kulaté formy ideálně silikonové se skleněným dnem o průměru 23 cm a upěchujte, použít můžete dno hrníčku.
  3. Borůvky dobře rozmixujte dohladka v mixéru se sekáčkem.
  4. Předehřejte troubu na 180 °C.
  5. Pomocí ručního šlehače rozmixujte tvaroh s krémovým sýrem, pak postupně zašlehávejte vejce, mouku, škrob a protein, vanilkový extrakt a špetku soli. Nakonec vmixujte rozmixované borůvky tak, aby byla hmota celá obarvená. Ochutnejte a podle chuti přislaďte sladidlem bez kalorií.
  6. Krém nalijte na korpus a pečte 60 – 80 minut. Délka pečení záleží na velikosti formy a výkonu trouby. Když sáhnete prstem doprostřed koláče, nesmí vám hmota zůstat na prstu. Po upečení nechejte vychladnout.
  7. Rozpusťte domácí bílou fitness čokoládu pár sekund v mikrovlnné troubě, nalijte ji na korpus a ozdobte borůvkami. Nechejte odležet v lednici přes noc, borůvková hmota se kompletně spojí a zfialoví.
Fitness borůvkový koláč cheesecake - zdravý recept Bajola Fitness borůvkový koláč cheesecake - zdravý recept Bajola

Související produkty