Recept možná vypadá složitě, ale je naopak velice jednoduchý. Stačí de facto 4 základní suroviny a 30 minut času. Ve většině receptů na domácí proteinové tyčinky najdete ořechové máslo, které dost navýší kalorickou hodnotu. V mojí verzi ale není přidaný žádný tuk. Pro zachování co nejlepší výživové hodnoty proteinu jsou tyčinky nepečené. Je to super fitness svačina, která zažene chuť na sladké a zároveň zasytí. Navíc se jednoduše přenáší, takže si je můžete vzít s sebou do práce, školy nebo na cesty. Ve 100 gramech tyčinky je 23 g bílkovin.

Ingredience na domácí proteinové tyčinky

Základní hmota

Domácí batátové proteinové tyčinky - recept Bajola

Postup receptu

 1. Nejdříve si připravte batátové pyré. Je na to několik způsobů, ale nejrychlejší je upečení v mikrovlnné troubě. Batátu umyjte a propíchejte vidličkou. Dejte ji na talířek a ohřívejte v mikrovlnce na nejvyšší výkon cca 15 minut. Záleží na výkonu mikrovlnky. Může to být méně i více. Zda je batáta hotová, otestujte zapíchnutím nože, který by měl batátou lehce projet. Hotovou batátu rozřízněte a vydlabejte dužinu, kterou rozmíchejte na hladké pyré.
 2. Do pyré přidejte špetku soli a špetku skořice a pak ho pořádně rozmíchejte s proteinem. Můžete použít i kuchyňského robota.
 3. Přidejte kokosovou mouku a polovinu ovesné mouky a pořádně míchejte. Zbytek ovesné mouky přidávejte postupně tak, aby se hmota co nejméně lepila, ale zároveň se nerozpadala. Pokud budete míchat ručně, doporučuju použít gumové rukavice, abyste nebyli zalepení. Syrovátkový protein totiž hodně lepí.
 4. Jakmile máte kompaktní hmotu, udělejte z ní na pečícím papíru placku, ruce si můžete případně pomoučit ovesnou moukou. Placku udělejte vysokou tak, jak chcete mít vysoké proteinové tyčinky. Já jsem udělala asi půl centimetrové. Při tvarování si můžete pomoct přiklopením dalšího pečícího papíru na horní stranu placky a pak vyválet pomocí válečku. Placku postupně vyformujte do hranatého tvaru.
 5. Až jste spokojení s tvarem, zabalte placku do pečícího papíru a dejte vychladit do lednice. Já jsem je tam nechala přes noc, ale bude stačít i 15 minut.
 6. Pak už zbývá jen plát rozkrájet na 8 tyčinek a namočit v rozpuštěné bílé čokoládě. Tu rozpouštím v mikrovlnné troubě na střední výkon cca 2 – 3 minuty a pak pořádně promíchám.
 7. Pokud chcete halloweenský look mumie, pokládajte tyčinky na pečící papír a než čokoláda zcela ztuhne, dejte na ně 2 pecičky z tmavé čokolády jako oči. Návod, jak udělat pecíčky, mám v receptu na halloweenské dýňové muffiny. Zbytek bílé čokolády dejte do sáčku, ustřihněte mu špičku a pak na tyčinky nakreslete čáry.
 8. Nechejte cca 15 minut pořádně ztuhnout a skladujte v lednici v uzavřené nádobě.
 9. Pokud si tyčinky chcete brát na cesty, zabalte každou zvlášť do potravinářské folie nebo alobalu.
 10. Nutriční hodnoty jsou uvedené i vč. čokolády. 1 tyčinka má 65 g. Bez čokolády má celá várka 1085 kCal, 107 g sacharidů, 8 g cukru, 112 g bílkovin a 18 g tuku.
 11. Nezapomeňte si přečíst poznámky níže.
Domácí batátové proteinové tyčinky - foto postup receptu

Domácí proteinové tyčinky batátové - postup receptu fotoDomácí proteinové tyčinky - fitness recept BajolaFit domácí batátové proteinové tyčinky - recept Bajola

Poznámky k receptu

 • Použila jsem proteinový prášek izolát 90% bez příchuti (na pití), který má více bílkovin, méně tuku a kalorií než koncentrát. Pokud použijete s příchutí, pak doporučuju dát ovesnou mouku bez příchuti, aby tyčinky nebyly přeslazené.
 • Tyčinky můžete jíst i bez čokoládové polevy, ale právě čokoláda jim dodáva finální chuť, takže doporučuji je v čokoládě namočit nebo aspoň udělat šrafování. Čokoláda má také jistou sladivost, se kterou se musí počítat a případně podle toho štelovat sladkost samotné hmoty, pokud čokoládu nepoužijete.
 • Čokoládu ničím neřeďte, protože by dostatečně neztuhla.
 • V receptu je použit syrovátkový protein. Jakýkoliv jiný druh proteinu bude vyžadovat jiné poměry ostatních surovin.