Ingredience na fitness granolu

Chcete ušetřit za ořechy, sušené ovoce a další produkty zdravé výživy? Kde koupit

Granola fitness zdravý recept Bajola

Postup receptu

  1. Troubu předehřejte na 160 °C.
  2. Ořechy nasekejte nebo pomelte na menší kousky. Banán rozmačkejte vidličkou a pořádně rozmíchejte.
  3. Smíchejte ovesné vločky, protein, kakao, ořechy, špetku soli a přidejte rozmačkaný banán a čekankový sirup. Pořádně promíchejte. Obecně můžete do granoly dát ingredience podle vlastní preference, ale je potřeba, aby tam bylo nějaké tekuté sladidlo, které vločky spojí. Pokud chcete granolu chuťově ještě povýšit o level výš a kalorie pro vás nehrají takovou roli, můžete přidat kokosový olej.
  4. Vystelte plech o rozměru 26 × 38 cm pečícím papírem a ovesnou hmotu na něj rozprostřete tak, aby vznikla co nejtenší vrstva.
  5. Pečte 20 minut na 160 °C, poté vytáhněte, dobře promíchejte a dejte péct na dalších 10 – 20 minut. Kontrolujte, aby se granola nespálila.
  6. Po dopečení nechejte granolu vychladnout, pořádně rozdělte na menší části a vmíchejte nasekanou vysokoprocentní čokoládu a goji.
  7. Doporučuji jíst s bílým řeckým jogurtem nebo tvarohem zředeným vodou, mletým lněným semínkem, ovocem a případně dosladit čekankovým sirupem.
  8. Skladujte v suchu v uzavřené nádobě.
  9. Celá dávka je cca 500 g, jedna porce je 50 g.

Granola postup receptu BajolaFitness granola čokoládová - zdravý recept Bajola

Související produkty

VELKÁ SOUTĚŽ - uvař tento recept a vyhraj!

Uvař libovolný recept podle mého webu, pochlub se s ním na sociálních sítích a vyhraj každý měsíc poukázku na nákup u MyProtein a jednu z 25 fit knih v hodnotě 8 000 Kč. Více o soutěži