Ingredience na fit rolované francouzské tousty na sladko

Základ

Ostatní

Fitness francouzské toasty zarolované - recept Bajola

Chceš ušetřit za ořechy, sladidla a mouky? Kde koupit nejlevněji

Postup receptu

 1. Z toustového chleba odkrájejte kůrky a pomocí válečku rozválejte doplacata. Já jsem použila americký toastový chleba, který je trochu větší, takže jich mám 6, ale pro český to bude vycházet na 7 krajíčků.
 2. Fitness nutellu k plnění vyrobte smícháním řeckého jogurtu s kakaem, vanilkovým extraktem a sladidlem bez kalorií. Já jsem použila sukrin v krystalové formě. Ochutnejte a podle vlastní chuti doslaďte.
 3. Každý rozválený toastový chleba potřete připravenou fit nutellou po celé ploše tak, aby vám žádná nezbyla.
 4. Pokud chcete dávat dovnitř ořechy (doporučuju lískové), najemno je rozdrťte a nasypejte na nutellovou vrstvu. Já jsem použila 10 gramů.
 5. Pokud chcete dávat dovnitř jahody, nakrájejte je na tenké špalíčky, které naskládejte v řade k jednomu okraji. Já jsem použila 60 gramů. Jahody ale dovnitř dávat nemusíte, rolky pak budou menší a pravidelnější.
 6. Všechny toastové chleby zarolujte od té strany, kde jste dali jahody.
 7. Vejce a bílek rozmíchejte s mlékem a přidejte špetku soli. Na obrázku jsem použila 2 vejce, ale pak mi trochu zbylo, takže doporučuju dát místo 1 vejce jen bílek.
 8. Rozpalte pánev a vymažte ji kokosovým olejem pomocí silikonové mašlovačky.
 9. Rolky z toastového chleba postupně vyválejte ve vajíčkové směsi (nechejte chvilku z každé strany nasáknout) a pak osmažte ze všech stran na pánvi. Trvá to jen asi 3 minuty.
 10. Podávejte teplé, posypejte práškovým sladidlem bez kalorií a polijte čekankovým sirupem. Doporučuju k tomu jíst ještě i čerstvé jahody.
 11. Nutriční hodnoty jsou uvedené bez ořechů, jahod a sirupu na 7 ks = 2 porce.
 12. Nezapomeňte se zapojit do soutěže.

Rolované francouzské tousty - foto postupCelozrnné francouzské tousty - recept BajolaZdravý celozrnný francouzský toast - recept Bajola