Ingredience na fit dýňové perníčky

Těsto

Bílková poleva

 • 1 bílek (z vejce S)
 • 1 lžička citrónové šťávy (5 ml)
 • 25 g práškové sladidlo bez kalorií
 • 2 lžičky bramborového škrobu (10 g) nebo 4 lžičky kukuřicného škrobu (20 g)

Citrónová poleva

Nízké gramáže surovin jednoduše odměříte pomocí lžícové váhy.

Fit dýňové perníčky - vánoční cukroví recept Bajola

Postup receptu

 1. Smíchejte všechny ingredience na těsto v kuchyňském robotovi, mouku přisypávejte postupně. Podle konzistence těsta jí může být potřeba méně nebo i více.
 2. Pokud perníčky nebudete ničím zdobit, přidejte do těsta podle chuti sladidlo bez kalorií. Pokud chcete perníčky tmavší, přidejte ještě lžičku holandského kakaa. Já jsem nedávala.
 3. Pořádně vyhnětejte nelepivé těsto, které ještě ručně dopracujte, zabalte ho do potravinářské fólie a nechejte přes noc uležet v lednici.
 4. Rozehřejte troubu na 160 °C.
 5. Těsto vyválejte do cca 1 cm vysoké placky a pomocí vykrajovátek vykrojte tvary, které skládejte na pečícím papírem vystlaný plech. Nahoře je potřete žloutkem rozmíchaným s troškou vody, aby byly po upečení lesklé.
 6. Pečte 10 – 15 minut na 160 °C. Po vychladnutí doporučuji perníčky nechat 5 dní uležet na chladném místě v uzavřené nádobě, do které můžete přidat jablko pro rychlejší změknutí.
 7. Na ozdobení můžete použít bílkovou nebo citrónovou polevu. V obou případech je nutné použít sypké sladidlo bez kalorií.
 8. Bílkovou polevu utřete ručně v misce. Nešlehejte, v polevě by byly bublinky. Sladidlo postupně přisypávejte, podle velikosti bílku jí může být potřeba jiné množství. To stejně platí o škrobu. Konzistence musí být polotuhá, poleva musí téct velice pomalu. Dejte ji do zdobícího sáčku a perníčky nazdobte.
 9. Na citrónovou polevu smíchejte všechny ingredience, pokud budete chtít zdobit sáčkem, může být potřeba více škrobu. Já jsem polevu nanášela na celou plochu perníčků lžičkou.
 10. Pokud polevy uděláte ve správné konzistenci, ztuhnou relativně rychle.
 11. Zatím nemám otestované, jak dlouho perníčky vydrží, ale lze je i zmrazit.
 12. Vznikne 40 ks. Nutriční hodnoty jsou uvedené na perníčky s bílkovou polevou.
 13. V e-booku Fitness domácí cukrárna najdete kromě jiného i několik dalších fitness vánočních receptů.
Fit dýňové perníčky - vánoční cukroví recept Bajola

Související produkty