Ingredience na fitness čokoládové cukroví z lupínků

Fit čokoládové hrudky z cornflakes - vánoční cukroví bez cukru - Bajola

Postup receptu – jak na fit čokoládové hrudky s cornflakes

  1. Čokoládu nakrájej nadrobno, dej do misky, přidej mléko a v mikrovlnné troubě zahřívej několik desítek sekund na střední výkon. Vytáhni a rozmíchej metličkou zcela dohladka. Pokud by čokoláda ještě nebyla zcela rozpuštěná, znovu zahřívej. Pozor, nezahřívej příliš dlouho a na vysoký výkon, čokoláda by se mohla spálit.
  2. Do rozpuštěné čokolády s mlékem přidej protein a dobře promíchej. Ochutnej a v případě potřeby přislaď práškovým sladidlem bez kalorií, které prosej přes jemné sítko.
  3. Přidej lupínky a dobře promíchej tak, aby všechny byly dobře pokryté čokoládou.
  4. Velký plech vystel pečícím papírem nebo alobalem a pak na něj udělej pomocí lžíce 18 hromádek z lupínků. Směs se snaž tlačit k sobě, ať v hromádkách nejsou díry.
  5. Plech dej do lednice nebo chladu a hrudky nechej zcela ztuhnout.
  6. Nezapomeň si přečíst poznámky níže.
  7. 🎄 Další recepty na fit vánoční cukroví bez cukru najdeš v mojí e-kuchařce Fitness vánoční cukroví.

Fitness čokoládové hrudky - foto postupZdravé čokoládové hrudky z cornflakes - recept Bajola

Poznámky k receptu na fitness čokoládové hrudky bez cukru

  • Protein způsobuje lepivost, pokud je ve vyšší koncentraci, tedy počítej, že toto cukroví se mírně lepí na zuby. Pokud se tomu chceš vyhnout, můžeš dát proteinu méně anebo ho zcela vypustit a místo toho přidat 20 g čokolády a 10 g mléka, nicméně ochudíš se o bílkoviny.
  • Skladuj v lednici anebo je můžeš zmrazit pro pozdější konzumaci. Před konzumací pak stačí jen vytáhnout 1 – 2 hodiny předem z mrazáku.