Ingredience

Těsto

Náplň

 • 40 g jahod
 • 15 g chia semínek
 • nebo 50 g hotové marmelády bez cukru (Relax 100% nebo Helios – obojí mají v Bille)

Chcete ušetřit za ořechy, sušené ovoce a další produkty zdravé výživy? Kde koupit

Fitness proteinové linecké - vánoční recept Bajola

Postup

 1. Smíchejte všechny ingredience na těsto a pořádně propracujte Podle konzistence těsta může být potřeba o trochu více mouky – těsto by se nemělo příliš lepit. Pro rychlejší vyhnětění můžete použít kuchyňského robota. Pokud je chcete vláčnější a neřešíte příliš tuky, přidejte do těsta 1 – 2 lžíce kokosového oleje.
 2. Těsto zabalte do potravinářské fólie a nechejte přes noc uležet v lednici.
 3. Rozehřejte troubu na 160 °C.
 4. Těsto vyválejte do cca 0,5 cm vysoké placky a pomocí vykrajovátek vykrojte tvary, které skládejte na pečícím papírem vystlaný plech. Polovina by měla mít uvnitř otvor, přes který půjde vidět marmeláda. Pokud se bude těsto špatně válet, potřete váleček a desku kokosovým olejem.
 5. Pečte 10 minut na 160 °C.
 6. Pokud nemáte marmeládu bez cukru, rozmixujte jahody s chia semínky a nechejte je přes noc nabobtnat.
 7. Vychladlé linecké namažte marmeládou a slepte. Marmeládu dávejte přiměřeně jen do středu, po stisknutí se rozprostře. Pokud jí dáte hodně, bude středem a po krajích vytíkat.
 8. Protože v nich není žádný tuk, jsou sušší a je potřeba, aby nasály vlhkost z marmelády, proto je nechejte pár dní naležet v chladu. V chladu vydrží minimálně 3 týdny.
 9. Nutriční hodnoty jsou uvedené na verzi s chia marmeládou.
Fitness proteinové linecké - vánoční recept Bajola

Související produkty

Vyzkoušíte tento recept? Označte mě!

Budu ráda, když výsledek vyfotíte a na Instagramu použijete hashtag #bajolafitcz a označíte mě @bajolafitcz nebo mi pošlete výsledek v direct zprávě, případně na Facebooku. ;-)