Ingredience na proteinové linecké cukroví

Těsto

Náplň

Chceš ušetřit za ořechy, sušené ovoce a další produkty zdravé výživy? Kde koupit

Fitness proteinové linecké - vánoční recept Bajola

Postup receptu

  1. Smíchejte všechny ingredience na těsto a pořádně propracujte. Podle konzistence těsta může být potřeba o trochu více mouky – těsto by se nemělo příliš lepit. Pro rychlejší vyhnětění můžete použít kuchyňského robota. Pokud je chcete vláčnější a neřešíte příliš tuky, přidejte do těsta 1 – 2 lžíce kokosového oleje.
  2. Těsto zabalte do potravinářské fólie a nechejte přes noc uležet v lednici.
  3. Rozehřejte troubu na 160 °C.
  4. Těsto vyválejte do cca 0,5 cm vysoké placky a pomocí vykrajovátek vykrojte tvary, které skládejte na pečícím papírem vystlaný plech. Polovina by měla mít uvnitř otvor, přes který půjde vidět marmeláda. Pokud se bude těsto špatně válet, potřete váleček a desku kokosovým olejem.
  5. Pečte 10 minut na 160 °C.
  6. Vychladlé linecké namažte fit marmeládou a slepte. Marmeládu dávejte přiměřeně jen do středu, po stisknutí se rozprostře. Pokud jí dáte hodně, bude středem a po krajích vytíkat.
  7. Vznikne 20 ks.
  8. Protože neobsahuje téměř žádný tuk, je sušší a je potřeba, aby nasálo vlhkost z marmelády, proto ho nechejte pár dní naležet v chladu. V chladu vydrží minimálně 3 týdny.
  9. V e-booku Fitness domácí cukrárna najdete vylepšenou verzi s použitím dýně a několik dalších fitness vánočních receptů.

Fit proteinové linecké - vánoční cukroví - recept BajolaFitness proteinové linecké - vánoční recept Bajola

Související produkty