Co jsou Laskonky?

Laskonky patří mezi tradiční a typicky české zákusky prodávané hlavně v cukrárnách, které se skvěle hodí jako dezert ke kávě, rodinné sešlosti a oslavy, vč. Vánoc. Jedná se jakousi obdobu francouzských makronek, které se také pečou z bílků a slepují krémem. Laskonky mají oválný tvar, kterého se dosahuje pomocí speciální plastové nebo silikonové šablony.

Základ těsta tvoří bílky, cukr a ořechy, případně kokos, který se začal používat jako levnější náhražka ořechů. Laskonky se nepečou, ale suší při nízké teplotě, aby si zachovaly bílou barvu. Výška upečeného těsta by měla být 4 – 5 mm. Spojují se vždy 2 plátky laskonek k sobě pomocí krému různých druhů, nejčastěji s obsahem másla, smetany, karamelu, ořechů nebo kávy. A někdy se také polévají rozpuštěnou čokoládou.

Zdravé laskonky bez cukru - recept Bajola

Klasická Laskonka může ale zpomalit tvoje hubnutí

I když těsto klasické laskonky tvoří bílky, je v něm velká nálož cukru. A nemalá nálož cukru je i v krému, jehož základ tvoří buď máslo nebo smetana. Navíc tento tuk je převážně nasycený, takže tvojí linii ani zdraví klasická laskonka moc neprospěje.

Fitness Laskonky mají víc než o 70 % méně kalorií a navíc tě zasytí

Moji odlehčenou fit verzi Laskonek můžeš mlsat i v redukci a nezkazit si formu, ba naopak. Díky navýšenému množství bílkovin a zredukovanému cukru ti nejen zažene chuť na sladké, ale i tě zasytí. Naučím tě dokonce fitness kávový krém zcela bez tuku a cukru. Fitness verze laskonek neobsahuje žádnou smetanu ani máslo a žádný kalorický cukr a přesto chutnají jako klasické Laskonky.

  • o 77 % méně kalorií 
  • 2x více bílkovin 
  • bez kalorického cukru
  • o 75 % méně tuku
  • o 99 % méně nasyceného tuku

Srovnání kalorických hodnot ve 100 g Laskonek

100 g Klasická laskonky Moje fitness laskonky
Kalorie 491 kCal 113 kCal
Bílkoviny 4 g 8 g
Sacharidy 56 g 14 g
Cukry 50 g 3 g
Tuky 28 g 7 g
Nasycené tuky 14 g 1 g
Fit laskonky bez cukru - recept Bajola

Myslíš si, že Laskonky dokáže upéct jenom ostřílená cukrářka?

Pokud je pro tebe cukrařina španělská vesnice, žádný problém, poradím ti nejen, kde seženeš vše potřebné, ale hlavně ti na názorných foto postupech krok za krokem ukážu, jak na to. Naučíš se připravit nejen samotné korpusy laskonek, ale i dietní kávový krém zcela bez tuku a cukru. A zvládnou to dokonce i chlapi!

Už nečekej ani minutu a upeč si nízkokalorické fitness Laskonky hned teď!

Fitness laskonky - foto postup

Recept na fit Laskonky bez tuku a cukru

Přesný recept a foto návod na tento zákusek najdeš v mé e-kuchařce Fitness domácí cukrárna společně s mnoha dalšími tradičními českými zákusky ve fitness podobě.

Získat recept