Ingredience na pečená kuřecí stehna

 • 4 kuřecí čtvrtky s kostí nebo kuřecí špalíčky (600 g)
 • 1 lžíce sladké mleté papriky (5 g)
 • sůl
 • trošku vody
Pečená kuřecí stehna - fitness zdravý recept Bajola

Postup receptu

 1. Rozehřejte troubu na 180 °C.
 2. Z kuřecích čtvrtek nebo špalíčků odstraňte všechnu kůži a tuk. Je na to několik způsobů, kdy je důležité, aby vám neklouzaly ruce. Nejlepší je použít gumové rukavice nebo kuchyňskou papírovou utěrku. Níže přidávám videa, jak na to. Pokud máte doma strávníka, který fitness neholduje nebo naopak potřebuje vícekalorická jídla, můžete pro něj některá stehna upéct s kůží, ale počítejte, že výpek už bude tučnější.
 3. Maso umyjte a dobře osolte ze všech stran.
 4. Vložte do zapékací mísy, já používám skleněnou o rozměru 35 × 21 × 14 cm. Podlejte troškou vody, né moc, aby pak výpek nebyl moc vodový. A shora maso posypejte mletou paprikou po celé ploše masa.
 5. Pečte v troubě 50 minut na 180 °C nepřiklopené nebo můžete použít remosku. V průběhu polívejte výpekem. Po upečení jedno stehno v nejšiřsí části rozkrojte a ochutnejte, zda už je hotové, případně ještě dopečte. Záleží na velikosti stehen, menší stehna budou hotová rychleji. Nicméně nepečte zbytečně dlouho, jinak budou stehna vysušená.
 6. Podávejte s vařenými bramborami, bramborovou kaší nebo rýží uvařenou v rýžovaru a polijte výpekem z masa.
 7. Nutriční hodnoty jsou uvedené bez přílohy a jsou orientační na 100 g upečeného masa bez kůže a kostí (každé stehno má trochu jiné množství masa a kostí).
 8. Jako obměnu můžete tento recept upéct i ve verzi se zelím a gratinovanými bramborami.
Pečená kuřecí stehna a gratinované brambory postup Bajola

Pečená kuřecí stehna a gratinované brambory

Video, jak odstranit kůži z kuřecích čtvrtek pomocí gumových rukavic

Video, jak odstranit kůži z kuřecích špalíčků pomocí papírových kuchyňských utěrek

Související produkty

Vyzkoušíte tento recept? Označte mě!

Budu ráda, když výsledek vyfotíte a na Instagramu použijete hashtag #bajolafitcz a označíte mě @bajolafitcz nebo mi pošlete výsledek v direct zprávě, případně na Facebooku. ;-)