Ingredience

Těsto

Krém

  • 150 g jahod
  • 100 g nízkotučného tvarohu
  • 230 g sýru lučinového typu (Goldessa Light Lidl)
  • sladidlo bez kalorií

Ostatní

Chceš ušetřit za ořechy, sladidla a mouky? Kde koupit nejlevněji

Fitness jahodový mini dort - zdravý recept bajola

Postup

  1. Rozehřejte troubu na 160 °C.
  2. Oddělte bílky od žloutků a z bílků a špetky soli vyšlehejte pomocí ručního mixéru tuhý sníh. Podrobný návod, jak správně vyšlehat sníh z bílků, najdeš zde.
  3. Smíchejte všechny ingredience na těsto na hladkou hmotu (případně použijte mixér, aby v těstě nebyly hrudky) a nakonec vmíchejte sníh z bílků. Těsto nalijte na plech o rozměru 38 × 25 cm vystlaný pečícím papírem a pečte 15 minut. Zda je těsto hotové, otestujte zapíchnutím špejle do středu těsta. Pokud se těsto na špejli nelepí, je hotové.
  4. Mezitím rozmixujte všechny ingredience na krém v mixéru se sekáčkem, ochutnejte a podle potřeby přislaďte. Pokud nemáte hotovou jahodovou marmeládu bez cukru, rozmixujte jahody.
  5. Hotový korpus nechejte vychladnout a pak pomocí sady vykrajovátek vykrojte 2 velká srdce, 2 středně velká a 2 malá. Ze zbylého těsta můžete udělat malinové jednohubky. Srdíčka slepte marmeládou a krémem, naskládejte je na sebe a slepte opět pomocí krému a marmelády a nakonec celý dort pomažte krémem a posypte rozdrcenými ořechy a čokoládou. Nahoře ozdobte malými jahodami nebo malinami, případně můžete použít jahodu v čokoládě.

Fitness jahodový mini dort - zdravý recept bajola

Fitness jahodový mini dort - zdravý recept bajola