Ingredience na fit čokoládový dort s jahodami

Čokoládová náplň s jahodami

Korpus

Jahodová želatina

Zdravý čokoládový dort s jahodami - recept BajolaFitness čokoládový dort s jahodami - recept Bajola

Postup receptu

 1. Rozehřejte troubu na 170 °C.
 2. Ovesné vločky rozmixujte najemno v mixéru se sekáčkem. Přidejte kokos a jablečné pyré a pořádně promíchejte.
 3. Vzniklou hmotu natlačte rovnoměrně na dno kulaté silikonové formy se skleněným dnem o průměru 23 cm a pečte 15 minut.
 4. Mezitím čokoládu nakrájejte nadrobno, dejte ji do mléka a zahřejte v mikrovlnné troubě cca 2 minuty na vysoký výkon. Pak dobře promíchejte, čokoláda se musí v mléku úplně rozpustit a nechejte chládnout.
 5. Vyšlechejte 3 vejce pomocí ručního mixéru, smíchejte s tvarohem, sladidlem a špetkou soli.
 6. Smíchejte pudingový prášek s kakaem a vmíchejte do mléka s čokoládou. Pořádně promíchejte a pak směs nalijte do tvarohové hmoty a pořádne promíchejte. Ochutnejte a případně přislaďte.
 7. 300 g jahod umyjte, odkrojte stopky a přepulte. Půlky jahod vyskládejte kolem dokola do formy s korpusem, který jste předpekli. Jahody po upečení vytvoří na dortu mozaiku. Můžete je ale dát i na dno na korpus.
 8. Čokoládovou hmotu nalijte do formy a pečte 50 minut na 170 °C. Po upečení nechejte dort úplně vychladit. Hmota vypadá po vytažení z trouby jako neupečená, ale po kompletním vychladnutí ztuhne, takže se nelekejte. Já jsem dala dort chladit na balkón a šla jsem cvičit.
 9. Nakonec zbývá vytvořit želatinovou polevu. Rozmíchejte 10 g želatiny ve 100 g studené vody a nechejte nabobtnat. Je možné, že budete mít želatinu, která funguje na jiném principu. Raději si přečtěte návod.
 10. Mezitím umyjte zbylých 300 g jahod, nakrájejte nadrobno a dejte zahřívat do malého kastrůlku. Jahody začnou pouštět vodu, průběžně míchejte. Zahřívejte tak dlouho, dokud se jahody nezačnou rozpadat, můžete podlít troškou vody. Trvá to 5 – 10 minut.
 11. Pak vypněte plamen, rozmixujte tyčovým mixérem, nechejte asi 1 minutu stát a vlijte želatinu. Pořádne promíchejte, nechejte zchládnout na pokojovou teplotu a pak nalijte na dort. Nahoře můžete ozdobit jahodami a pak nechejte dort opět vychladit ideálně přes noc v lednici. Druhý den můžete ještě dozdobit kousky čokolády.
 12. Nutriční hodnoty jsou uvedené bez jahod a čokolády na ozdobu.
 13. Nezapomeňte si přečíst poznámky níže a zapojit se do soutěže.

Jak udělat korpus z ovesných vloček – foto postup

Jak udělat korpus z ovesných vloček - návod

Jak udělat čokoládovou náplň dortu – foto postup

Návod, jak udělat čokoládový dort - postup

Jak udělat jahodovou želatinu – foto postup

 

Návod, jak udělat želatinu z jahod - postup

Poznámky k receptu

Fit čokoládový dort a jahody - recept Bajola