Ingredience na zdravé domácí čokoládové donuty

Těsto na donuty

Poleva na donuty a posýpka

Fit domácí donuty čokoládové recept Bajola

Postup receptu

  1. Pokud nemáte připravené pyré z červené řepy, tak řepu nejdříve uvařte ve vodě nebo upečte v alobalu doměkka (trvá to 1 – 2 hodiny), oloupejte a rozmixujte v mixéru se sekáčkem.
  2. Rozehřejte troubu na 180 °C.
  3. Kokosový olej rozpusťte v mikrovlnce pár vteřin.
  4. Smíchejte zvlášť suché a mokré ingredience na těsto, vsypte suché ingredience k mokrým a vymíchejte v těsto. Ochutnejte a podle chuti případně doslaďte sladidlem bez kalorií. Pokud chcete, aby donuty měly krásnou červenou barvu, můžete těsto obarvit potravinářským barvivem.
  5. Těsto nalijte do formy na donuty ideálně silikonové. Pro jistotu ji vymažte kokosovým olejem, ať pak donuty jednoduše vyklopíte.
  6. Pečte 20 – 25 minut na 180 °C. Otestujte zapíchnutím špejle, pokud se těsto na špejli nelepí, jsou hotové.
  7. Mezitím smíchejte proteinový prášek, kakao a vodu, vodu dávejte postupně. Je potřeba dosáhnout ideální konzistence a záleží, jaký použijete protein. Doporučuju izolát, který má víc bílkovin a se v tomto se nedenaturuju pečením.
  8. Donuty pak namáčejte do proteinové polevy a posypejte dle preference např. kokosem, mletými ořechy nebo mletým lněným semínkem. Já jsem pro valentýnský efekt posypala barevným cukrářským zdobením.
  9. Nechejte pár minut ztuhnout a skladujte v lednici.
  10. Nutriční hodnoty jsou uvedeny bez posýpky.

Domácí donuty foto postup receptuZdravé donuty čokoládové - recept Bajola

Související produkty

VELKÁ SOUTĚŽ - uvař tento recept a vyhraj!

Uvař libovolný recept podle mého webu, pochlub se s ním na sociálních sítích a vyhraj každý měsíc poukázku na nákup u MyProtein a jednu z 25 fit knih v hodnotě 8 000 Kč. Více o soutěži