Co jsou vlastně Rakvičky?

Rakvičky patří mezi typicky české zákusky prodávané hlavně v cukrárnách, které se skvěle hodí jako dezert ke kávě i na oslavy. Svým tvarem připomínají rakve. Pečou se ve speciálních plechových formičkách, ale lze použít i jiné tvary, případně silikonovou formu s obdélníkovými otvory.

Základ těsta tvoří vejce, žloutky a cukr. Po upečení se rakvičky zdobí šlehačkou a někdy i ovocem. K dostání jsou i polotovary v obchodech, ale ty obsahují mouku. Pravé rakvičky jsou bezlepkové, jen cukr a žloutky.

Fit rakvičky bez cukru a šlehačka bez tuku - recept Bajola

Klasická Rakvička může ale zpomalit tvoje hubnutí

Klasická rakvička je de facto pouze kombinací tuku a cukru téměř bez bílkovin, protože se peče ze žloutků a spousta tuku je i ve šlehačce. Navíc tuk je převážně nasycený. To vše samozřejmě oslazené notnou dávkou cukru, takže tvojí linii klasická rakvička moc neprospěje.

Fitness Rakvičky mají víc než o 60 % méně kalorií a navíc tě zasytí

Moji odlehčenou fit verzi Rakviček můžeš mlsat i v redukci a nezkazit si formu, ba naopak. Díky navýšenému množství bílkovin a zredukovanému cukru ti nejen zažene chuť na sladké, ale i tě zasytí. Naučím tě dokonce fitness šlehačku zcela bez tuku a cukru! Fitness verze rakviček neobsahuje žádnou smetanu ani šlehačku a žádný kalorický cukr a přesto chutnají jako klasické Rakvičky.

  • o 63 % méně kalorií 
  • zvýšený obsah bílkovin 
  • bez kalorického cukru
  • o polovinu méně nasyceného tuku

Srovnání kalorických hodnot ve 100 g Rakviček

100 g Klasická rakvička Moje fitness rakvička
Kalorie 444 kCal 143 kCal
Bílkoviny 5 g 13 g
Sacharidy 68 g 20 g
Cukry 64 g 2 g
Tuky 10 g 9 g
Nasycené tuky 7 g 3 g
Zdravé rakvičky bez cukru a šlehačka bez tuku - recept Bajola

Myslíš si, že Rakvičky dokáže upéct jenom ostřílená cukrářka?

Pokud je pro tebe cukrařina španělská vesnice, žádný problém, poradím ti nejen, kde seženeš vše potřebné, ale hlavně ti na názorných foto postupech krok za krokem ukážu, jak na to. Naučíš se připravit nejen samotné tělo rakviček, ale i dietní šlehačku zcela bez tuku a cukru. A zvládnou to dokonce i chlapi!

Už nečekej ani minutu a upeč si jednoduché a rychlé fitness Rakvičky hned teď!

Fitness rakvičky a šlehačka bez tuku a cukru - foto postup

Recept na fit Rakvičky a šlehačku bez tuku a cukru

Přesný recept a foto návod na tento zákusek najdeš v mé e-kuchařce Fitness domácí cukrárna společně s mnoha dalšími tradičními českými zákusky ve fitness podobě.

Získat recept