Co je Ovocná kostka?

Ovocná kostka je poměrně rozšířený zákusek, který se často prodává v cukrárnách. Skvěle se hodí v teplejších měsících, protože je díky ovoci a želatině osvěžující.

Ovocná kostka se skládá ze 4 barevně kontrastních vrstev. Základ tvoří světlý piškotový korpus, na něm je vrstva marmelády, následuje tvarohová vrstva a nahoře je ovoce zalité želatinou. Nejčastěji se používají jahody anebo lesní ovoce a jejich kombinace (borůvky, ostružiny, maliny). Je ale možné použít i kiwi nebo broskve. Pečou se ve čtvercové formě nebo na plechu a při servírování se krájí na čtverečky.

Fit ovocná jahodová kostka - recept Bajola

Klasická Ovocná kostka může ale zpomalit tvoje hubnutí

Klasický jahodová kostka sice není díky tvarohu tak šílená kalorická bomba jako jiné tradiční české zákusky, ale je v něm nálož cukru a tuku, takže ani nic extra dietního. Klíčovou ingrediencí je totiž tučný tvaroh, do těsta se dává olej a do krému máslo, někdy dokonce smetana či šlehačka. To vše samozřejmě oslazené notnou dávkou cukru.

Fitness Ovocná kostka má o 3/4 méně kalorií a navíc tě zasytí!

Moji odlehčenou fit verzi Ovocné kostky můžeš mlsat i v redukci a nezkazit si formu, ba naopak. Díky sníženému obsahu sacharidů, cukru a tuku a dostatečnému obsahu bílkovin a vlákniny ti nejen zažene chuť na sladké, ale i tě zasytí. Fitness verze neobsahuje žádné máslo ani olej, žádnou smetanu či šlehačku, žádný kalorický cukr a přesto chutná jako klasická Ovocná kostka.

  • o 73 % méně kalorií
  • o více než 70 % méně sacharidů, cukru a tuku
  • zvýšený obsah bílkovin a vlákniny
  • bez kalorického cukru
  • o 75 % méně nasyceného tuku

Srovnání kalorických hodnot ve 100 g Ovocné kostky

100 g Klasická Ovocná kostka Moje fitness Ovocná kostka
Kalorie 273 kCal 74 kCal
Bílkoviny 5 g 6 g
Sacharidy 46 g 10 g
Cukry 37 g 4 g
Tuky 8g 2 g
Nasycené tuky 4 g 1 g
Zdravá jahodová ovocná kostka - zákusek - recept Bajola

Myslíš si, že ovocnou kostku dokáže upéct jenom ostřílená cukrářka?

Pokud je pro tebe cukrařina španělská vesnice, žádný problém, poradím ti nejen, kde seženeš vše potřebné, ale hlavně ti na názorných foto postupech krok za krokem ukážu, jak na to. Naučíš se připravit fit piškotové těsto, chutnou tvarohovou náplň i želatinu bez cukru a jak ji aplikovat, aby krásně ztuhla. Zvládnou to dokonce i chlapi! 😀

Už nečekej ani minutu a upeč si jednoduché a rychlé fit ovocné kostky bez cukru a tuku hned teď!

Zákusek ovocná kostka s jahodami a želatinou - foto postup

Recept na zdravou Ovocnou kostku

Přesný recept a foto návod na tento zákusek najdeš v mé e-kuchařce Fitness domácí cukrárna společně s mnoha dalšími tradičními českými zákusky ve fitness podobě.

Získat recept