Co je Bebe střecha?

Bebe střecha je oblíbený český zákusek, který se nepeče. Základ receptu tvoří ploché obdélníkové tmavé a světlé Bebe sušenky (bebečka), které se šachovnicově naskládají vedle sebe, natřou krémem z tvarohu a másla a cukru, případně mascarpone nebo šlehačky, do středu se vloží banán a boky se spojí tak, že vznikne tvar střechy, která se nakonec polije rozpuštěnou čokoládou. Do krému se často přidává i rum. Po odležení v lednici sušenky zvláční a po nakrájení vznikne trojúhelník s pěknou mozaikou ze sušenek uprostřed s banánem.

Fitness bebe střecha recept Bajola

Klasická bebe střecha může ale zpomalit tvoje hubnutí

Klasická bebe střecha má sice díky tvarohu bílkoviny, ale zbytek není zrovna dietní, protože v krému je nálož cukru a másla, někdy i tučného mascarpone nebo smetany. A samotné bebe sušenky také obsahují tuk a cukr a málo vlákniny.

Zdravá bebe střecha má o polovinu méně kalorií a navíc tě zasytí!

Moji odlehčenou fit verzi bebe střechy můžeš mlsat i v redukci a nezkazit si formu, ba naopak. Díky sníženému obsahu sacharidů, cukru a tuku a dostatečnému obsahu bílkovin a vlákniny ti nejen zažene chuť na sladké, ale i tě zasytí. Fitness verze neobsahuje žádné máslo, žádné mascarpone či šlehačku, žádný kalorický cukr a přesto chutná jako klasická bebe střecha. Odlehčené jsou i domácí celozrnné sušenky, které neobsahují téměř žádný tuk ani cukr a mají více vlákniny.

  • o 55 % méně kalorií
  • o 33 % více bílkovin
  • o 40 % méně sacharidů
  • o 76 % méně cukru
  • o 80 % méně tuku vč. nasyceného
  • 2,5 x více vlákniny

Srovnání kalorických hodnot ve 100 g Bebe střechy

100 g Klasická Bebe střecha Moje fit střecha
Kalorie 357 kCal 160 kCal
Bílkoviny 6 g 8 g
Sacharidy 30 g 18 g
Cukry 21 g 5 g
Tuky 23 g 5 g
Nasycené tuky 13 g 3 g
Vláknina 3 g 8 g
Zdravá bebe střecha recept Bajola

Myslíš si, že bebe střechu dokáže upéct jenom ostřílená cukrářka?

Pokud je pro tebe cukrařina španělská vesnice, žádný problém, poradím ti nejen, kde seženeš vše potřebné, ale hlavně ti na názorných foto postupech krok za krokem ukážu, jak na to. Naučíš se připravit a sestavitnejen samotnou bebe střechu bez cukru, ale i domácí celozrnné sušenky alá Bebe, a to světlé i tmavé. Zvládnou to dokonce i chlapi! 😀

Už nečekej ani minutu a upeč si jednoduchou a rychlou fit bebe střechu bez cukru a tuku hned teď!

Fit bebe střecha recept foto postup

Recept na střechu z bebe sušenek ve fit verzi

Přesný recept a foto návod na tento zákusek najdeš v mé e-kuchařce Fitness domácí cukrárna společně s mnoha dalšími tradičními českými zákusky ve fitness podobě.

Získat recept