​Ingredience na domácí gnocchi

 • 400 g brambor zbavených slupky (ideálně varný typ C, cca 500 g se slupkou]
 • 100 g řeckého jogurtu 0%
 • 1 ks vejce M (50 g)
 • 80 g celozrnné špaldové mouky
 • 80 g hladké bílé pšeničné mouky + cca 20 g na podsypání
 • 1 lžička soli (5 g)
Fit domácí bramborové gnocchi - recept Bajola

​Postup receptu – jak připravit zdravé bramborové noky

 1. Brambory zbav slupky a uvař doměkka (20 – 30 minut). Poté je buď prolisuj přes lis na brambory nebo nastrouhej najemno na struhadle.
 2. K bramborám přidej jogurt, vejce, dobře smíchej, přidej špaldovou mouku a pak postupně přisypávej bílou mouku, dokud nevypracuješ kompaktní těsto. Mouky může být potřeba méně či více, záleží na moučnatosti brambor a vodnatosti jogurtu. Nedávej ale mouky zbytečně moc, noky by pak byly tuhé. Těsto by se mělo mírně lepit.
 3. Dej vařit vodu do většího hrnce.
 4. Těsto rozděl na 6 částí a každou vyválej do tenkého dlouhého hada a rozkrájej nožem na malé kousky. Přitom podsypávej moukou.
 5. Noky házej po várkách do osolené vroucí vody a promíchej, aby se nenalepily na dno. Jakmile vyplavou na hladinu, vař ještě 2 minuty a poté vytáhni cedníkem nebo naběračkou s dírami, dej do misky a propláchni přes cedník pod studenou vodou, aby se zastavil proces vaření. Proces zopakuj se všemi várkami.
 6. Vznikne cca 130 ks = 6 porcí, jedna porce je cca 120 g.
 7. 🚚 Do 21. 7. 2024 DOPRAVA ZDARMA na moji tištěnou kuchařku Fit bez diet s jídelníčky nejen na hubnutí. Koupit a ušetřit za dopravu

Gnocchi recept foto postupDomácí gnocchi tvarohové - recept Bajola