Co jsou vlastně Míša řezy?

Míša řezy jsou populární český dezert, který je variací na známý český tvarohový nanuk Míša. Není dítě, které by tento nanuk nemilovalo, ale ve formě moučníku jsou Míša řezy oblíbené snad v každé domácnosti i mezi dospělými. Skvěle se hodí na různé oslavy, dezert ke kávě nejen pro návštěvy a klidně i jako snídaně nebo svačiny. Najdeš je dokonce i v nabídce mnoha cukráren.

Míša řezy se skládají ze tří barevně kontrastních vrstev. Základ tvoří kakaový piškotový korpus, na něm je tvarohová vrstva a nahoře je čokoládová poleva. Pečou se ve čtvercové formě nebo na plechu a při servírování se krájí na čtverečky. Alternativně lze Míša řezy udělat kulaté jako dort.

Zdravé Míša řezy - recept Bajola

Klasický Míša řez může ale zpomalit tvoje hubnutí

Klasický Míša řez není sice díky tvarohu tak šílená kalorická bomba jako jiné tradiční české zákusky, ale je v něm nálož cukru a tuku, takže ani nic extra dietního. Klíčovou ingrediencí je totiž tučný tvaroh, do těsta se dává olej a do krému a polevy máslo, někdy dokonce smetana či šlehačka. V některých receptech se místo čokolády používají i ledové kaštany. To vše samozřejmě oslazené notnou dávkou cukru.

Fitness Míša řezy mají víc než o polovinu méně kalorií a navíc tě zasytí

Moji odlehčenou fit verzi Míša řezů můžeš mlsat i v redukci a nezkazit si formu, ba naopak. Díky navýšenému množství bílkovin a vlákniny ti nejen zažene chuť na sladké, ale i tě zasytí. Fitness verze neobsahuje žádné máslo v krému, žádnou smetanu či šlehačku, žádný kalorický cukr a přesto chutná jako klasický Míša řez.

  • téměř o 60 % méně kalorií
  • zvýšený obsah bílkovin a vlákniny
  • bez kalorického cukru
  • o polovinu méně nasyceného tuku

Srovnání kalorických hodnot ve 100 g Míša řezů

100 g Klasický Míša řez Můj fitness Míša řez
Kalorie 329 kCal 138 kCal
Bílkoviny 7 g 9 g
Sacharidy 23 g 14 g
Cukry 19 g 3 g
Tuky 23 g 5 g
Nasycené tuky 11 g 4 g
Fit Míša řezy - recept Bajola

Myslíš si, že Míša řezy dokáže upéct jenom ostřílená cukrářka?

Pokud je pro tebe cukrařina španělská vesnice, žádný problém, poradím ti nejen, kde seženeš vše potřebné, ale hlavně ti na názorných foto postupech krok za krokem ukážu, jak na to. Naučíš se připravit fit kakaové piškotové těsto, chutnou tvarohovou náplň i čokoládovou polevu bez cukru a jak ji aplikovat, aby byla krásně lesklá a hladká. Zvládnou to dokonce i chlapi! 😀

Už nečekej ani minutu a upeč si jednoduché a rychlé fit Míša řezy hned teď!

Nejlepší Míša řezy bez cukru - foto postup

Recept na zdravé Míša řezy bez cukru

Přesný recept a foto návod na tento zákusek najdeš v mé e-kuchařce Fitness domácí cukrárna společně s mnoha dalšími tradičními českými zákusky ve fitness podobě.

Získat recept