Fit větrník recept Bajola

Jeden klasický větrník tě nezabije, ale zdravostí neoplývá a může zpomalit tvoje hubnutí

Klasický větrník z cukrárny je samozřejmě kalorická bomba s převahou cukru a tuku. Základ tvoří odpalované těsto většinou z másla, tedy nasyceného tuku, které se nastříká na plech pomocí cukrářského sáčku do tvaru spirály, která po upečení připomíná roztočený větrník. Pak se rozřízne napůl a naplní sladkým vanilkovým krémem, šlehačkou oslazenou karamelem a nahoře se potahuje sladkým fondánem nebo karamelovou polevou, která vytvoří lesklý vzhled.

To je samozřejmě lahoda pro chuťové pohárky i oči, ale jeden takový větrník vydá s přehledem za hlavní jídlo a navíc po něm budeš mít chuť poslat tam ještě další, ne-li dva, a velice jednoduše spořádáš celou svoji denní potřebu kalorií na jeden zátah. 🙂

Fitness větrník má o 60 % méně kalorií a navíc tě zasytí

Můj fit větrník ale můžeš mlsat i v redukci a nezkazit si formu, ba naopak. Díky navýšenému množství bílkovin a vlákniny ti nejen zažene chuť na sladké, ale i tě zasytí. Fitness verze neobsahuje žádný karamel, žádný fondán, žádné máslo, žádnou smetanu a šlehačku a přesto chutná jako větrník.

  • o 60 % méně kalorií 
  • zvýšený obsah bílkovin a vlákniny 
  • bez kalorického cukru
  • bez nasyceného tuku

Srovnání kalorických hodnot ve 100 g větrníku

100 g Klasický větrník Můj fitness větrník
Kalorie 368 kCal 145 kCal
Bílkoviny 4 g 7 g
Sacharidy 56 g 14 g
Cukry 45 g 3 g
Tuky 14 g 8 g
Nasycené tuky 8 g 1 g
Zdravý fitness fit větrník bez cukru - recept Bajola

Myslíš si, že větrník dokáže upéct jenom ostřílená cukrářka?

Pokud je pro tebe cukrařina španělská vesnice, žádný problém, poradím ti nejen, kde seženeš vše potřebné, ale hlavně ti na názorných foto postupech krok za krokem ukážu, jak na to. Naučíš se připravit fit odpalované těsto, naplnit cukrářský sáček, nastříkat větrníky, vyrobit a nastříkat nízkokalorickou vanilkovou i karamelovou náplň a aplikovat vysokoproteinovou karamelovou polevu bez cukru. Zvládnou to dokonce i chlapi! 😀

Už nečekej ani minutu a upeč si svůj první fit větrník hned teď!

Recept na domácí větrníky - foto postup

Recept na fitness větrník

Přesný recept a foto návod na tento zákusek najdeš v mé e-kuchařce Fitness domácí cukrárna společně s mnoha dalšími tradičními českými zákusky ve fitness podobě.

Získat recept