Jaké je běžné složení zmrzlinového kornoutu?

Průmyslově vyráběné kornouty obsahují většinou bílou mouku, cukr, rostlinný tuk, sójový nebo slunečnicový lecitin, škrob, barviva, kypřící a protispékavé látky (éčka). Do domácích se dává často máslo nebo i smetana ke šlehání, ale existují různé receptury, různé tloušťky a struktury. Některé kornouty jsou velmi tenké, bez cukru a bez chuti, některé jsou z tzv. oplatkového vaflového těsta a cukru obsahují naopak hodně, svoji strukturou připomínají vafle. Během pečení se těsto zlatě zbarvuje a získává křupavou konzistenci. Hotové kornouty se poté vytvarují do tvaru dutého kužele a nechají ztuhnout. Více o výrobě kornoutů najdeš zde a také ve videu níže.

Kornoutky samozřejmě frčí hlavně v létě, kdy je největší spotřeba zmrzliny a jejich hlavním účelem je, aby se zmrzlina dala jednoduše přenášet a jíst bez misky a lžičky.

Video, jak se průmyslově vyrábí zmrzlinové kornouty různých typů

Fit domácí kornouty na zmrzlinu mají o 64 % méně kalorií!

Moji odlehčenou fit verzi kornoutů na zmrzlinu můžeš mlsat i v redukci a nezkazit si formu, ba naopak. Recept jsem vytvořila tak, že je téměř nerozeznatelný od klasických kornoutů, co se týče textury i chutě, zato extrémní změna je v množství kalorií i složení makroživin, navíc neobsahují žádná umělá aromata ani barviva, což má pozitivní vliv nejen na hubnutí ale i zdraví. Díky použití celozrnné mouky mají vyšší obsah vlákniny. Navíc mají výrazně méně sacharidů a jsou zcela bez cukru a téměř bez tuku. A dokonce i dlouho vydrží!

  • o 64 % méně kalorií
  • žádný cukr
  • o polovinu více vlákniny
  • o 6 % méně nasycených tuků
  • o 3/4 méně sacharidů

Fitness zmrzlinové kornouty bez cukru a tuku - Bajola

Srovnání kalorických hodnot ve 100 g zmrzlinových kornoutů

100 g Klasické kornouty Moje fit domácí kornouty
Kalorie 414 kCal 148 kCal
Bílkoviny 6 g 8 g
Sacharidy 84 g 39 g
Cukry 27 g 0 g
Tuky 5 g 5 g
Nasycené tuky 3 g 1 g
Fit zmrzlinové kornouty - recept Bajola

Myslíš si, že zmrzlinové kornoutky dokáže připravit jenom ostřílená cukrářka?

Recept je rychlý a velice jednoduchý. Nemusíš být profesionální cukrář. Stačí několik málo ingrediencí a během pár minut vyrobíš kornouty, které si můžeš vychutnat kdykoli máš chuť na zmrzlinu. Poradím ti nejen, kde seženeš vše potřebné, ale hlavně ti na názorných foto postupech krok za krokem ukážu, jak na to. Naučíš se během chvilky připravit nejen světlé ale i tmavé kornouty bez cukru. Zvládnou to dokonce i chlapi! 😀

Už nečekej ani minutu a udělej si jednoduché a rychlé domácí kornoutky na zmrzlinu bez cukru a tuku hned teď!

Domácí vaflové kornouty - recept foto postup

Recept na domácí kornouty bez cukru

Přesný recept a foto návod na tento zákusek najdeš v mé e-kuchařce Fitness domácí cukrárna společně s mnoha dalšími tradičními českými zákusky ve fitness podobě.

Získat recept