Co je kremrole?

Kremrole je sladký dezert válcovitého tvaru, kdy se těsto nakrájené na proužky namotává na kovové trubičky, upeče a pak se plní krémem z bílků a cukru, příp. citrónové šťávy, nebo šlehačkou. Nakonec se pocukruje. Hovorově se proto označují nesprávně i jako „trubičky“. Těsto bývá nejčastěji listové anebo z másla, smetany a mouky.

Fit kremrole bez cukru - recept Bajola

Jedna klasická kremrole tě nezabije, ale zdravostí neoplývá a může zpomalit tvoje hubnutí

Klasická kremrole z cukrárny je samozřejmě kalorická bomba s převahou cukru a tuku, většinou másla či smetany, tedy nasyceného tuku. To je samozřejmě lahoda pro chuťové pohárky, ale jedna taková kremrole vydá s přehledem za hlavní jídlo a navíc po něm budeš mít chuť poslat tam ještě další, ne-li dvě, a velice jednoduše spořádáš celou svoji denní potřebu kalorií na jeden zátah. 🙂

Fitness kremrole má o 60 % méně kalorií

Moje fitness kremrole ale můžeš mlsat i v redukci a nezkazit si formu. Díky sníženému obsahu tuku a cukru a navýšenému množství bílkovin a vlákniny ti nejen zažene chuť na sladké, ale i tě zasytí. Do mojí zdravé verze jsem zakomponovala zeleninu, kterou tam absolutně nepoznáš, žádný cukr a přesto chutí připomíná kremrole.

  • o 60 % méně kalorií 
  • zvýšený obsah bílkovin a vlákniny 
  • o 30 % méně sacharidů
  • o 90 % méně cukru
  • o 80 % méně tuku vč. nasyceného

Srovnání kalorických hodnot ve 100 g kremrolí

100 g Klasická kremrole Moje fit kremrole
Kalorie 454 kCal 181 kCal
Bílkoviny 5 g 6 g
Sacharidy 50 g 35 g
Cukry 20 g 2 g
Tuky 25 g 6 g
Nasycené tuky 12 g 3 g

Zdravé kremrole bez cukru - recept Bajola

Myslíš si, že kremrole dokáže upéct jenom ostřílená cukrářka?

Pokud je pro tebe cukrařina španělská vesnice, žádný problém, poradím ti nejen, kde seženeš vše potřebné, ale hlavně ti na názorných foto postupech krok za krokem ukážu, jak na to. Naučíš se připravit fit těsto na kremrole, jak ho namotat na trubičky, jak udělat bílkový sníh zcela bez cukru i jak naplnit kremrole. Zvládnou to dokonce i chlapi! 😀

Už nečekej ani minutu a upeč si svoje první zdravé kremrole bez cukru hned teď!

Fit kremrole trubičky foto postup

Recept na fit kremrole

Přesný recept a foto návod na tento zákusek najdeš v mé e-kuchařce Fitness domácí cukrárna společně s mnoha dalšími tradičními českými zákusky ve fitness podobě.

Získat recept